Reklama
Reklama

Śmieci pod okiem kamery

foto: UM Zamość foto: UM Zamość

Przenośna kamera pomoże ustalić, kto z mieszkańców Zamościa nie segreguje odpadów właściwie. Właściwie - czyli - jak informuje zamojski magistrat - w sposób zgodny z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Zamość. Urząd kupił przenośną kamerę, która reaguje na ruch, pracuje w dzień i w nocy.

"Chodzi o te osoby, które przy pojemnikach przeznaczonych na odpady komunalne segregowane (tj. plastik, szkło, papier) pozostawiają meble, gruz, opony, inne odpady wielkogabarytowe czy tez bardzo często odpady zielone, zamiast odwieźć je do PSZOK-u. Powoduje to zanieczyszczenie terenu wokół pojemników i znacznie utrudnia służbom porządkowym utrzymanie tych miejsc w należytym porządku. " - czytamy na oficjalnej stronie miasta.

Miasto Zamość kupiło przenośną kamerę, która reaguje na ruch, pracuje w dzień i w nocy. Będzie montowana w tych miejscach, gdzie pojawiają się wątpliwości co do poprawnej segregacji odpadów. Zasięg czujnika ruchu urządzenia wynosi ok. 20 metrów. W uzasadnionych przypadkach nagrania będą przekazywane Policji lub Straży Miejskiej, celem nałożenia mandatu karnego na mieszkańców, którzy podrzucają odpady do miejsc do tego nieprzeznaczonych.

Przypominamy, że na terenie miasta Zamość funkcjonują dwa Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (ul. Droga Męczenników Rotundy 2 oraz Aleje 1-go Maja 16 ) czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00, a w soboty od godz. 9:00 do 14:00, do których można dostarczyć nieodpłatnie odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, gruz, odpady budowlane, opony, odpady zielone. Mieszkańcy mogą również wypożyczyć bezpłatnie przyczepki, celem przewiezienia tych odpadów do PSZOK-u.

W miesiącu marcu zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów komunalnych będzie przeprowadzona przez PGK Sp. z o.o. w Zamościu mobilna zbiórka odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego. Harmonogram tutaj: www.zamosc.pl/dat/attach/7891_harmonogram_miasto_zamosc_2019.xlsx

 

8 komentarzy

 • ds
  ds wtorek, 05 luty 2019 18:07 Link do komentarza

  Czy pan X będzie musiał chodzić z napisem nazwiska na czole do segregacji odpadów? Jak ktoś ma zostać rozpoznany? Ogłoszenie z wizerunkiem na każdej klatce czy zdjęcie " śmieciucha" w prasie?

 • YXZ
  YXZ wtorek, 05 luty 2019 18:50 Link do komentarza

  A może zamiast kamer postawić pojemniki lub kompostowniki na odpady zielone wiosną, latem i jesienią. Zaś odbiór elektrośmieci i odpadów wielkogabarytowych organizować raz na tydzień lub dwa. Chyba za to waśnie płacimy. Niestety, jak nie ma gdzie wyrzucić, to ludzie zostawiają pod śmietnikami tego typu odpady. PSZOKi są czynne zdaje się tylko do 17.

 • ChętnieDoniosę
  ChętnieDoniosę wtorek, 05 luty 2019 18:52 Link do komentarza

  Wystarczy, że czarnuchy przejdą ze zdjęciem po mieszkańcach - jakaś życzliwa starsza pani na pewno rozpozna ulubionego sąsiada.

 • Gosc
  Gosc wtorek, 05 luty 2019 19:53 Link do komentarza

  W końcu będą mandaty dla tych brudasów co smieca, brawo ! Bo to świadczy tylko o kulturze osobistej czlowieka, ciekawe czy w domu swoim załatwia się byle gdzie, czy w WC !!!!

 • fegotron
  fegotron wtorek, 05 luty 2019 22:27 Link do komentarza

  Kiedy rusza SPALARNIA W Szopinku.. ?

 • kasakasakasa
  kasakasakasa środa, 06 luty 2019 07:48 Link do komentarza

  Nie wystarczają patrole policji i straży miejskiej?
  Miasto w pierwszej kolejności powinno zmonitorować oświetlenie ulic i chodników.

 • Bart
  Bart środa, 06 luty 2019 09:06 Link do komentarza

  ds:
  Duża część osób podjeżdża samochodem, więc będzie widać tablice rejestracyjne. Dodatkowo można zorganizować taką "ścianę sławy", jeśli zdjęcia twarzy będą wystarczająco wyraźne.

  ChętnieDoniosę:
  Powinien donieść, a lepiej zwrócić komuś uwagę, każdy, kto nie chce żyć w zaśmieconym otoczeniu.

  kasakasakasa:
  Patrole Policji i SM nie są od pilnowania śmietników.

 • do ds
  do ds piątek, 08 luty 2019 10:04 Link do komentarza

  do ds:
  Nie napisałem, że patrole policji czy straży miejskiej są do pilnowania śmietników.
  Mało takich patroli jest na osiedlach, a taka kontrola byłaby "przy okazji".

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us