Reklama
Reklama

Szczebrzeszyn upamiętni doktora Klukowskiego

źródło: archiwum Ośrodka KARTA źródło: archiwum Ośrodka KARTA

Rok 2019 w Szczebrzeszynie będzie rokiem Zygmunta Klukowskiego. Na ostatniej sesji Rada Miasta zdecydowała, by uczcić setną rocznicę jego przyjazdu do Szczebrzeszyna oraz 60. rocznicę śmierci.

O upamiętnienie doktora Klukowskiego wnioskował Dariusz Górny - regionalista, który od lat zajmuje się badaniem jego biografii.

"Zygmunt Klukowski przynależy do najwybitniejszych i najbardziej znanych mieszkańców Szczebrzeszyna. Przyjechał do naszego miasta 20 października 1919 roku. Był dyrektorem Szpitala pw. św. Katarzyny, lekarzem, regionalistą, bibliofilem, nauczycielem higieny w miejscowym seminarium nauczycielskim, społecznikiem, kronikarzem Zamojszczyzny, żołnierzem Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej. Mieszkał i pracował, z niewielkimi przerwami, w Szczebrzeszynie 40 lat." - napisał we wniosku Dariusz Górny.

Za pozytywnym ustanowieniem roku 2019 rokiem Zygmunta Klukowskiego opowiedzieli się wszyscy radni Szczebrzeszyna.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us