Logo
Wydrukuj tę stronę

Produkował alkohol. 70-latkowi grozi rok więzienia

foto: Policja foto: Policja

Za nielegalny wyrób alkoholu odpowie 70-letni mieszkaniec gminy Zamość. Policjanci zabezpieczyli w jego domu aparaturę do wytwarzania alkoholu oraz 10 litrów gotowego "trunku".

- We wtorek policjanci z Zamościa zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w jednej z miejscowości gminy Zamość dokonali przeszukania domu należącego do 70-letniego mężczyzny. Mundurowi odnaleźli tam aparaturę do produkcji alkoholu oraz 10 litrów gotowego już „trunku”. Należące do 70-latka urządzenie oraz alkohol zostały zabezpieczone i przewiezione do komendy. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Wczoraj 70-latek usłyszał zarzuty naruszenia przepisów ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych. Jak przypomina policja, nielegalny wyrób alkoholu bez wymaganego ustawowo wpisu do rejestru producentów zagrożony jest karą pozbawienia wolności do roku.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl