Reklama
Reklama

Uważajcie na swoje rowery. Wiosną kradną ich najwięcej

Rower zginął wczoraj z osiedla przy ul. Orzeszkowej, foto: materiał nadesłany Rower zginął wczoraj z osiedla przy ul. Orzeszkowej, foto: materiał nadesłany

Policyjne statystyki pokazują, że wiosna to czas wzmożonych kradzieży rowerów. Funkcjonariusze apelują o staranne zabezpieczanie swoich dwóch kółek i przypominają o możliwości oznakowania jednośladów.

- Zabezpieczony i przypięty do stojaka rower zginął wczoraj z osiedla przy ul. Orzeszkowej. Właścicielka pozostawiła go na kilkadziesiąt minut. Sama zaś udała się do jednego z zakładów usługowych. Straty oszacowano na kwotę 1 tys. zł. Dwa inne rowery skradzione zostały pod koniec kwietnia z parkingu przed sklepem. Zdarzenie miało miejsce na ul. Wierzbowej. Jednoślady łącznie warte były ponad 2 tys. zł. - informuje podinsp. Joanna Kopeć, rzeczniczka zamojskiej policji.

Policjanci poszukują złodziei i apelują o staranność w zabezpieczaniu swoich rowerów. Ze statystyk wynika, że najczęstszą przyczyną kradzieży, jest pozostawienie roweru bez zabezpieczenia w miejscu ogólnie dostępnym: przed sklepem, blokiem, na boisku czy klatce schodowej. Złodziejowi wystarczy kilka sekund by ukraść słabo zabezpieczony lub pozostawiony bez dozoru jednoślad.

Policjanci przypominają również o możliwości oznakowania roweru. Procedura znakowania polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem indywidualnego oznaczenia. Jednoślad jest następnie rejestrowany w policyjnym systemie. Dzięki temu każdy rower będzie miał indywidualny numer, po którym będzie można ustalić jego właściciela. Policjanci znakują rowery bezpłatnie. Wystarczy przyjść do najbliższej jednostki z rowerem, dokumentem tożsamości i dowodem zakupu.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us