Reklama
Reklama

III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze ogłaszają III edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”. Konkurs, skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, poświęcony będzie zagadnieniom związanym z prawem wyborczym.

Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego, propagowanie idei udziału w tych wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.

Chętnych do wzięcia udziału w przedmiotowym przedsięwzięciu zgłasza dyrektor szkoły lub jego zastępca w terminie do 31 stycznia 2019 r. Zgłoszenia należy przesłać na adres e-mail Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Zamościu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Pierwszy etap Konkursu odbędzie się w siedzibie szkół, 26 lutego 2019 r. o godzinie 12.00 – test wyboru, składający się z 25 pytań.

Uczniowie, zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego, będą pisali esej na jeden z trzech tematów:
1) System proporcjonalny a system większościowy – wady i zalety.
2) Gwarancje zasady bezpośredniości wyborów w Kodeksie wyborczym.
3) Wybory do Parlamentu Europejskiego – organizacja i przebieg.

Rozstrzygnięcie drugiego etapu konkursu nastąpi do 11 kwietnia 2019 r.

W trzecim, ogólnopolskim etapie konkursu najlepsi uczniowie z całej Polski spotkają się 30 kwietnia 2019 r. w Warszawie z Państwową Komisją Wyborczą i będą odpowiadać na trzy losowo wybrane pytania.

Laureaci konkursu na szczeblu ogólnopolskim otrzymają nagrody pieniężne – za pierwsze miejsce 1300 złotych, za drugie - 800, a za trzecie – 600 złotych. Opiekunowie laureatów także dostaną nagrody – 600 złotych.

Informacje na temat konkursu będą systematycznie publikowane na stronie www.pkw.gov.pl oraz na portalu edukacyjnym www.wybieramwybory.pl.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us