Reklama
Reklama

Na rzecz ochrony klimatu

foto: UM Zamość foto: UM Zamość

W Zamościu gości delegacja ze Schwäbisch Hall i organizacji Energy Cities Europe. Wizyta jest związana z realizacją projektu pn. BEACON.

Goście zapoznają się z działaniami jakie podejmuje miasto na rzecz ochrony środowiska i klimatu, podpowiadają rozwiązania, które są stosowane w Europie, rozmawiają o wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii.

Jak mówi Bogusław Klimczuk, koordynator projektu Beacon (dyrektor Zespołu Szkół Społecznych im. Unii Europejskiej w Zamościu), partnerzy z Niemiec wraz z siecią Energy Cities Europe, od lat zajmują się ochroną klimatu, możemy więc czerpać z ich doświadczeń: dzięki temu poznajemy know-how, dowiadujemy się jak stosować rozmaite rozwiązania.

-W Schwäbisch Hall od wielu lat zajmujemy się ochroną klimatu. Większość ciepła produkowana jest z wykorzystaniem energii odnawialnej. Do produkcji energii elektrycznej wykorzystujemy m.in. biogaz- opowiada Heiner Schwarz- Leuser reprezentujący Schwäbisch Hall- korzystamy z energii wiatru, mamy biogazownie i elektrownie wodne, za jakiś czas miejskie oświetlenie zostanie wymienione na to pochodzące z energii odnawialnej.

Podczas pobytu w Zamościu delegacja odwiedziła m.in. MZK, PGK, (wybrane) termomodernizowane szkoły. Wizyta zakończyła się zwiedzaniem Starego Miasta.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us