Reklama
Reklama

Więcej zgonów, małżeństw i urodzeń

Więcej urodzeń, foto: archiwum Więcej urodzeń, foto: archiwum

Urząd Stanu Cywilnego w Zamościu podsumował ubiegły rok. Z przesłanych danych wynika, że odnotowano duży wzrost zgonów oraz niewielki wzrost urodzeń i liczby zawartych małżeństw.

Ze statystyk wynika, że liczba zgonów znacznie wzrosła. W 2018 roku odnotowano 1620 zgonów, to więcej aż o 145 niż w 2017.

Nieznacznie wzrosła też liczba urodzeń. W Urzędzie Stanu Cywilnego w Zamościu zarejestrowano w ubiegłym roku 1530 nowych obywateli, w porównaniu z 2017 r. urodziło się więcej o 41 więcej dzieci.

Wśród najpopularniejszych imion nadawanych w ubiegłym roku chłopcom prowadzą Szymon (43 razy), Jakub (42), Antoni (37). Dziewczynki rodzice najczęściej nazywali Lena (38), Zuzanna (35), Julia (31).

Najrzadziej wybierane imiona, a tym samym oryginalne: Annika, Gaja, Liwia, Zoja, Rita, Emir, Raffaello, Denis, Kaspian, Janusz, Jerzy, Mariusz, Ryszard oraz Stefania, Jagna, Justyna, Dominika.

USC zarejestrował też 525 małżeństwa, to więcej o 14 w porównaniu do 2017 roku. W 2018 zawarto 178 ślubów cywilnych i 347 konkordatowych. Liczba rozwodów to 168.

W statystyce nie ujęto rejestracji w trybie szczególnym tj. aktów sporządzonych na podstawie zagranicznych aktów stanu cywilnego.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us