Reklama
Reklama

Zaktualizowano "mapę kościelnej pedofilii". Gdzie w naszym regionie dochodziło do przestępstw?

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

W sieci pojawiła się zaktualizowana strona z mapą pedofilii w polskim Kościele. Jest to inicjatywa Fundacji "Nie Lękajcie Się" i posłanki Scheuring-Wielgus. Sprawdziliśmy, jak sytuacja wygląda w naszym regionie. Gdzie dochodziło do przestępstw?

"Mapa kościelnej pedofilii w Polsce" została opublikowana w październiku 2018 roku. Zawiera oznaczenia dotyczące skazanych sprawców i podejrzanych, ale także ich ofiar. Obecnie na mapie znajduje się już 700 punktów obrazujących miejsca, w których doszło lub mogło dojść do nadużyć.

- Na mapie nie umieszczamy wszystkiego, ponieważ każde zgłoszenie jest przez nas weryfikowane. Wysyłamy interwencję do prokuratury, wysyłamy listy do biskupów, spotykamy się z ofiarami, by sprawdzić prawdziwość tych zgłoszeń. Nie opieramy się na fałszywych sygnałach, natomiast takich nie ma. Jeżeli ktoś się zdecyduje, by napisać do fundacji lub spotkać się z nami, to nigdy to nie jest kłamstwo. Trzeba mieć bardzo dużą odwagę, by o tym powiedzieć - komentuje dla Onetu posłanka Scheuring-Wielgus.

Na mapie znalazły się cztery rodzaje oznaczeń: czarne pinezki - miejsca, w których przestępstw dopuszczali się duchowni skazani za czyny pedofilne, pomarańczowe pinezki – miejsca, w których duchowni prawdopodobnie molestowali dzieci, sprawy są opisane w mediach, szare pinezki - to miejsca, z których Fundacja otrzymała zgłoszenia od osób molestowanych w dzieciństwie przez duchownych, bordowe pinezki – miejsca, z których pochodzą ofiary molestowania.

Zobacz jak nasz region wygląda na mapie:


Cała interaktywna mapa znajduje się tutaj

 

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us