Reklama
Reklama

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Zamościa. Będą utrudnienia w ruchu.

Mapa przemarszu, foto: materiał nadesłany Mapa przemarszu, foto: materiał nadesłany

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Zamościa już w najbliższą niedzielę (6 stycznia), bez względu na warunki atmosferyczne. Z ruchu pojazdów wyłączone będą odcinki ulic: Prymasa Kardynała Wyszyńskiego, Peowiaków, Partyzantów, Łukasińskiego oraz Grodzka (zgodnie z załączoną mapą).

Przemarsz zabezpieczać będą strażnicy miejscy, policjanci i strażacy z OSP Gminy Zamość. Organizatorzy apelują do wszystkich uczestników Orszaku, którzy przyjadą samochodami, aby nie liczyli na miejsce na parkingu kościoła lecz korzystali z dużych, ogólnodostępnych parkingów zlokalizowanych w pobliżu.

"Organizator – Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu zobowiązane zostało w umowie o bezpłatnej współpracy z Fundacją Orszak Trzech Króli m.in. do stworzenia scenariusza nieodbiegającego w sposób istotny od tradycyjnego scenariusza jasełkowego, w tym do nie umieszczania postaci bajkowych. W czasie Orszaku jedynymi sztandarami, flagami i oznaczeniami mogą być tylko te, które przygotuje i zaakceptuje organizator." - czytamy w przesłanym do nas komunikacie.

Karetka pogotowia wraz z ratownikami od godz. 10.00 będzie znajdować się przy kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski, natomiast podczas przemarszu na końcu grupy kolędników. Na trasie przemarszu będą również dostępne służby ratownicze.

Toalety zostały zabezpieczone przy kościele pw. MB Królowej Polski, przy Urzędzie Gminy Zamość oraz w szaletach miejskich przy Bramie Szczebrzeskiej, na ul. Łukasińskiego i ul. Królowej Jadwigi.

Przy ostatniej stacji przygotowane będą gorące napoje i grochówka żołnierska oraz słodkie „kremówki papieskie”, „szczodraki” zamojskie i „gwiazdki królewskie”.

"Prosimy ubrać się stosownie do temperatury, byśmy z radością mogli kroczyć do stajenki Betlejemskiej i powitać Dzieciątko Jezus. Zapraszamy do wspólnego kolędowania i pielęgnowania naszych bogatych tradycji, związanych z okresem Bożego Narodzenia. Orszak Trzech Króli to największe jasełka uliczne na świecie." - zachęcają organizatorzy.

4 komentarzy

 • ^_^
  ^_^ czwartek, 03 styczeń 2019 13:17 Link do komentarza

  na kremówki chętnie przyjdę :), ile trasa liczy kilometrów?

 • dedox
  dedox czwartek, 03 styczeń 2019 14:02 Link do komentarza

  na moje oko 2,5 kilosa będzie

 • wielbłąd
  wielbłąd czwartek, 03 styczeń 2019 20:43 Link do komentarza

  a kiedy Stowarzyszenie zorganizuje pochód 1-majowy ?

 • fiufiu
  fiufiu piątek, 04 styczeń 2019 09:31 Link do komentarza

  będzie wielbłąd? 2,5 km to nie za duzo dla dzieci?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us