Logo
Wydrukuj tę stronę

Szpital z certyfikatem

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Zamojski Szpital Niepubliczny otrzymał (po raz trzeci) certyfikat „Szpital bez bólu”. Przyznaje go Polskie Towarzystwo Badania Bólu placówkom, które spełnią określone kryteria i przez to przyczynią się do podniesienia jakości uśmierzania bólu pooperacyjnego w polskich szpitalach.

Certyfikat otrzymują placówki, które prowadzą monitoring natężenia oraz leczenia bólu u wszystkich pacjentów na oddziale, informują pacjentów o możliwości i metodach uśmierzania i leczenia bólu, monitorują działania niepożądane.

Cały personel zamojskiego szpitala (lekarze i pielęgniarki) przeszedł szkolenie e-learningowe przeprowadzone przez wykładowców z PTBB, zakończone egzaminem i uzyskaniem certyfikatu.

-„Dzięki szkoleniom wprowadzamy nowe leki i metody leczenia bólu, na przykład blokady nerwów pod kontrolą ultrasonografii. Stosując metody analgezji multimodalnej, poprawiamy skuteczność i zmniejszamy ilość powikłań. Stosowanie uśmierzania bólu w naszym szpitalu poprawia zadowolenie pacjentów z jakości leczenia”- wyjaśnia dr Anna Radlińska, specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii, koordynator programu „Szpital bez bólu” w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl