Reklama
Reklama

Od dzisiaj droższe parkowanie na zamojskiej Starówce. Czynne są parkomaty

Zarząd Dróg Grodzkich uruchomił też parkomaty, foto: materiał redakcyjny Zarząd Dróg Grodzkich uruchomił też parkomaty, foto: materiał redakcyjny

Od dzisiaj (15 maja) parkowanie w centrum Zamościa jest droższe. Kierowcy za pierwszą godzinę parkowania muszą zapłacić 3 zł, za drugą - 3,50 zł a za trzecią aż 4 zł. Zarząd Dróg Grodzkich uruchomił też parkomaty.

Przypomnijmy, zgodnie z uchwałą przyjętą przez zamojskich radnych, w pierwszej strefie parkowania (Starówka) za pierwszą godzinę parkowania trzeba zapłacić 3 zł, za drugą - 3,50 zł, za trzecią - 4 zł, za czwartą i kolejne - 3 zł (wcześniejsze stawki były na poziomie kolejno: 2 zł, 2,4zł, 2,8 zł i 2 zł). Co więcej opłaty pobierane będą w dni robocze całodobowo, a nie jak do tej pory w godzinach 9.00 - 18.00. 

Zarząd Dróg Grodzkich uruchomił też parkomaty, które zimą zainstalowano na zamojskiej Starówce. Urządzenia do poboru opłat za postój znajdują się na Placu Stefanidesa (przy Kantorze), przy ul. Kolegiackiej (przy wejściu do Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Zamość), przy ul.Greckiej (w okolicy bankomatu) i na Placu Wolności (przy Powiatowym Urzędzie Pracy).

Na zamojskiej starówce pojawiło się też nowe oznakowanie poziome miejsc parkingowych. Przypomnijmy, opłaty postojowe w strefach płatnego parkowania mogą być pobierane jedynie pod warunkiem prawidłowego oznakowania  miejsc parkingowych ? zarówno znakami pionowymi, jak i poziomymi. I o ile ze znakami pionowymi na zamojskiej starówce nie ma problemu, to znaki poziome były do tej pory rzadkością. Oznaczało to, że opłaty za parkowanie nie mogły być pobierane w obszarze całej strefy płatnego parkowania, a jedynie w miejscach poprawnie oznakowanych (znakami pionowymi i poziomymi).

- Uzupełniliśmy oznakowanie poziomie miejsc parkingowych na ulicy Kolegiackiej, Greckiej, Grodzkiej i Bazyliańskiej wzdłuż tzw. zielonego ryneczku, umożliwia to egzekwowanie od kierowców zapisów nowej uchwały parkingowej - powiedział nam Marcin Nowak, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu. - Wprowadziliśmy też zmiany w systemie kontrolowania. Zajmuje się tym firma zewnętrzna wyłoniona w odpowiednim postępowaniu przetargowym. Kontrolerzy przez cały czas sprawdzają zaparkowane pojazdy - wyjaśnia i dodaje, że niebawem oznakowanie poziomie pojawi się w pozostałych miejscach wyznaczonych do parkowania na Starym Mieście. 

Dodajmy, że za brak biletu parkingowego naliczana jest opłata w wysokości 50 zł. Kierowcy, którzy nie chcą kupować biletu mogą też wybrać bezpłatne parkingi znajdujące wokół starówki (przy: Lunecie, PZU, Parku, Drodze Męczenników Rotundy).

6 komentarzy

 • heh
  heh poniedziałek, 15 maj 2017 20:50 Link do komentarza

  Redakcjo - napisz newsa, że Zamość po nieudanych naborach na sekretarza ratusza ma nowego sekretarza - Grabski, dotychczasowy pracownik Um Zamośc - chyba pracowal wczesniej w wydziale u Pana Kossowskiego. Więcej info na bip UM Zamość.

 • aa
  aa poniedziałek, 15 maj 2017 21:40 Link do komentarza

  bezsensownym jest pobieranie opłat w godzinach popołudniowych.

 • Max
  Max poniedziałek, 15 maj 2017 21:52 Link do komentarza

  A w godzinach nocnych to jest fer?

 • kiero
  kiero poniedziałek, 15 maj 2017 22:50 Link do komentarza

  za 3 godziny parkowania ponad 10 zł, popierd......... ich już zupełnie, ciekaw jestem, gdzie będą parkować zamojscy radni i czy kupią bilety?

 • elmo
  elmo poniedziałek, 15 maj 2017 23:19 Link do komentarza

  złodziejstwo w biały dzień!

 • zukosa
  zukosa wtorek, 16 maj 2017 09:35 Link do komentarza

  coś mi się wydaje, że pozostałości sklepów, które jeszcze działają na starówce będą się pomału zawijać,

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us