Reklama
Reklama

Kolejny etap asfaltowej ścieżki oddany do użytku

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Zrealizowano kolejny etap remontu asfaltowej ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki Łabuńki. Jest to 400-metrowy odcinek, od kładki prowadzącej do przychodni lekarskiej (przy PKP), aż do Drogi Męczenników Rotundy.

- W zakres umowy, którą podpisano z P.W. Sadex wchodziło oczyszczenie istniejącej nawierzchni, wyrównanie mieszanką z kruszywa wraz ze stabilizacją oraz warstwa betonu asfaltowego grubości 4-6cm. Koszt wykonania ww. prac wynosi 124tys. zł. W ramach zadania wykonano również remont zniszczonych schodów prowadzących do Drogi Męczenników Rotundy wraz z pochylnią, natomiast Zarząd Dróg Grodzkich wybudował odcinek chodnika przy jezdni od strony Rodzinnych Ogrodów Działkowych. W poprzednich etapach zmodernizowano w zasadzie nienadający się już do eksploatacji chodnik wzdłuż Łabuńki o łącznej długości ok. 700mb, położony po przeciwnej stronie rzeki od ww. kładki do ul. Królowej Jadwigi, co pozwala na komfortowy przejazd rowerem lub spacer na całym odcinku. Na tym jednak nie koniec - w przyszłym roku planuje się remont kładki i prowadzących do niej z ul. Szczebrzeskiej schodów. Wówczas cały teren zyska odpowiedni wygląd i estetykę - informuje Marek Gajewski, pełniący obowiązki rzecznika prasowego Urzędu Miasta Zamość.

1 komentarz

 • BudujmyZGłową
  BudujmyZGłową wtorek, 27 listopad 2018 22:33 Link do komentarza

  Szkoda tylko, że ktoś tylko mierzy i dodaje te odcinki nie zastanawiając się jak się po tym jeździ!!!
  Totalnym absurdem jest ścieżka rowerowa na ul. Namysłowskiego: żeby przejechać z nowego odcinka drogi na stary albo na ul. Kilińskiego trzeba przejść przez światła 3 razy!!! Wystarczyło by zrobić ścieżkę po drugiej stronie ulicy. Drugi koniec (nowego odcinak w okolicy Kauflandu) też nie jest lepszy.
  No ale cóż pan urzędnik policzy metry, a p. Wnuk się pochwali co on to nie wybudował.
  Tam nad tą Łabuńką też plątanina jak z książeczki dla przedszkolaków!

  Aż się chce dodać: zastał Zamość murowany, a zostawi wyasfaltowany :)

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us