Reklama
Reklama

1500 podróbek na giełdzie w Mokrem

foto: Policja foto: Policja

Zarzuty wprowadzania do obrotu odzieży z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi usłyszą dwaj obywatele Bułgarii, którzy nielegalny towar oferowali do sprzedaży na giełdzie w m. Mokre. Policjanci oraz funkcjonariusze KAS zabezpieczyli łącznie prawie 1500 sztuk podrobionych butów i odzieży. Właściciele nielegalnego towaru zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

- Wczoraj policjanci z Zamościa zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej na terenie giełdy towarowej w miejscowości Mokre przeprowadzili działania wymierzone w nieuczciwych sprzedawców oferujących do sprzedaży towar z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi. W czasie działań mundurowi z dwóch stoisk handlowych, na których do sprzedaży oferowane były „markowe” ubrania i buty zabezpieczyli łącznie prawie 1500 sztuk czapek, kominów i butów oraz bluz i spodni dresowych, na których umieszczone były podrobione znaki towarowe wiodących marek odzieżowych - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Nielegalny asortyment oferowali do sprzedaży dwaj obywatele Bułgarii w wieku 23 i 41-lat. Zostali zatrzymani i wraz z zabezpieczonym towarem przewiezieni do komendy celem wykonania dalszych czynności procesowych, a następnie osadzeni w policyjnym areszcie - dodaje.

Dzisiaj mężczyźni usłyszą zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu towarów z zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie mieli prawa używać. Prawo własności przemysłowej za tego typu przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

1 komentarz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us