Reklama
Reklama

Włamywacze w rękach zamojskiej policji

foto: Policja foto: Policja

Dziewięciu mężczyzn w wieku od 18 do 36 lat podejrzanych o szereg włamań do mieszkań, budynków gospodarczych oraz samochodów zatrzymali zamojscy policjanci. Mężczyźni dokonywali przestępstw na terenie Zamościa i gminy Zamość, a ich łupem padły pralki, lodówki, telewizory, elektronarzędzia, biżuterię i paliwo. Policjanci ustalili również dane mężczyzny, który przechowywał i skupował skradziony towar.

- Pracujący nad sprawą kryminalni z zamojskiej komendy ustalili, że zatrzymani mężczyźni we wrześniu i październiku włamywali się w różnych konfiguracjach osobowych dokonując kradzieży elektronarzędzi, sprzętu AGD i RTV, kos i silników spalinowych, elektrycznego sprzętu ogrodowego, skrzynek narzędziowych oraz biżuterii. Włamywali się również do zaparkowanych samochodów, skąd kradli olej napędowy. Łącznie wartość strat kilkunastu pokrzywdzonych wyceniło na kwotę prawie 35 tysięcy zł.- relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty udziału w kradzieżach z włamaniem. W stosunku do trzech z nich – 18 i 24-latka z gminy Zamość oraz 25-latka z Zamościa prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Natomiast 22-letni zamościanin na trzy miesiące otrzymał tymczasowy areszt.

Podejrzanym za kradzieże z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Jeden z nich 25-latek z Zamościa odpowie również za posiadanie środków odurzających oraz naruszenie przepisów mówiących o wytwarzaniu wyrobów tytoniowych. W miejscu jego zamieszkania mundurowi znaleźli i zabezpieczyli marihuanę oraz ponad 3 kg pokrojonego tytoniu i maszynki wykorzystywane do produkcji papierosów.

Policjanci zatrzymali również 38-latka z Zamościa podejrzewanego o to, że od włamywaczy skupował i przechowywał skradziony towar. Usłyszał zarzuty paserstwa, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

W wyniku przeszukań pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanych policjanci odzyskali dużą część utraconych przedmiotów. Ich szacunkowa wartość wynosi około 30 000 zł.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us