Reklama
Reklama

Zamość: Gigantyczne ilości śmieci na cmentarzu

foto: materiał redakcyjny foto: materiał redakcyjny

"Śmieciowy labirynt" - takie słowa padają z dzisiaj (1 listopada) z ust osób odwiedzających groby swoich bliskich na cmentarzu parafialnym w Zamościu. W alejach nekropoli ustawiono gigantyczne worki ze śmieciami tzw. "big bagi". Zarządca cmentarza tłumaczy, że znalazł się w patowej sytuacji.

Cmentarz parafialny w Zamościu należy do największych nekropolii w regionie. Pochowanych jest tu prawie 22 tys. osób. Od 2011 roku administratorem cmentarza jest firma „Memento” (zarządza na zlecenie parafii katedralnej) z Zamościa.

Zarządca cmentarza, Ryszard Kusz, tłumaczy, że pomimo chęci i dużego nakładu pracy, znalazł się w sytuacji patowej. -Śmieci musiały zostać na cmentarzu, bo nie mieliśmy gdzie ich wywieźć - powiedział nam. - W Dębowcu śmieci przyjmowane są tylko do godziny 15.00. Później nie ma takiej opcji. W ostatnim tygodniu wywieźliśmy bardzo dużo śmieci z cmentarza ale wczoraj, do późnych godzin nocnych, ludzie sprzątali groby swoich bliskich i znowu nagromadziły się duże ilości. W poprzednich latach radziliśmy sobie tak, że wykorzystywaliśmy plac przeładunkowy, na który wywoziliśmy śmieci tuż przed 1 listopada tak, żeby nie zalegały na cmentarzu, a następnie wywoziliśmy je do Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Dębowcu, już w godzinach pracy składowiska. W tym roku, pracownicy z ochrony środowiska zabronili ustawiania śmieci na dzierżawionym przez nas placu. Znaleźliśmy się w sytuacji bez wyjścia. "Big bagi" ze śmieciami musiały zostać na cmentarzu, jedynie co mogliśmy zrobić to je uporządkować - wyjaśnia Kusz.

Worki ze śmieciami ustawiono w bocznych alejach cmentarza.

4 komentarzy

 • wygodna.wymówka
  wygodna.wymówka czwartek, 01 listopad 2018 13:59 Link do komentarza

  czyli wina Dębowca i tych co późno sprzątali :)
  na drugi rok sprzątajcie wczesniej :P a nie dzien przed 1 listopada :), te smieci w tych alejkach pełniły rolę pasów na środku jezdni :) ludzie szli po jednej stronie w jedną a po drugiej w drugą stronę :) ciekawe jak jest na drugim cmentarzu? tak ludzie wczoraj nie sprzątali do późna?

 • Ja
  Ja czwartek, 01 listopad 2018 14:41 Link do komentarza

  Zmienic zarządcę..

 • Mieszkaniec
  Mieszkaniec czwartek, 01 listopad 2018 18:51 Link do komentarza

  Sprawa jest prosta, jak się nie daje rady to czas zrezygnować - znajdzie się inna firma, która da radę. Wstyd panowie - takie tłumaczenie jest żałosne....

 • bywalec
  bywalec czwartek, 01 listopad 2018 21:16 Link do komentarza

  Niezły biznes na tym cmentarzu , ludzie płacą krocie za miejsce i utrzymanie, zbiórka na renowację a tam się nic nie dzieje...
  Złodzieje ...

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us