Reklama
Reklama

Ławka Niepodległości stanie w Zamościu

foto: http://mon.gov.pl/proj foto: http://mon.gov.pl/proj

MON przyznało dotację dla Zamościa na wykonanie i montaż multimedialnej ławki. Obiekt ma przypominać o100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości, upamiętniać tradycję, chwałę oręża polskiego.

Miasto Zamość (podobnie jak 261 innych jednostek), przygotowało stosowny wniosek zawierający m.in. propozycję nagrania dźwiękowego i wstępną lokalizację.

„Ławki Niepodległości to projekt upamiętniający polską państwowość, ale także posiadający walory edukacyjne oraz praktyczne. Siedząc na ławce, każdy z nas będzie mógł zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami, które doprowadziły do odzyskania przez nas niepodległości. Ławki będą również propagowały historię poszczególnych regionów Polski”- informuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

Część multimedialna będzie umożliwiać odsłuchanie np. fragmentu Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego – Marsz I Brygady oraz fragmentu Depeszy Józefa Piłsudskiego notyfikującej powstanie niepodległego Państwa Polskiego z 16 listopada 1918 r.

Koszt nowoczesnej, multimedialnej ławki (wyposażonej w podświetlenie systemem led, Wi-Fi i kody QR) szacuje się na ok. 30tys. W przypadku Zamościa dotacja wyniesie 19 946zł.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us