Reklama

Mokre: Policjanci zatrzymali kieszonkowca

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

18-latek z Zamościa podejrzewany o dokonanie kradzieży portfeli na terenie giełdy towarowej w miejscowości Mokre usłyszał zarzuty. Prokurator na wniosek policji zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Młodzieniec stanie niedługo przed sądem.

- W minioną niedzielę trzy kobiety powiadomiły dyżurnego zamojskiej komendy o tym, że będąc na terenie giełdy towarowej w miejscowości Mokre zostały okradzione. Z ich torebek zniknęły portfele. Sposób działania sprawcy był podobny – wykorzystywał moment, kiedy przy stoisku handlowym tworzył się tłok i wówczas niezauważony dokonywał kradzieży. Jedna z kobiet, 25-latka, utraciła kilkadziesiąt złotych oraz dowód osobisty i kartę bankomatową. Natomiast 40-latka z gminy Nielisz straciła w ten sposób dowód osobisty, prawo jazdy oraz pieniądze w kwocie ponad 300 zł. Trzecia z pokrzywdzonych, 53-letnia kobieta - dowód osobisty, kartę bankomatową oraz ok. 300 zł - wylicza Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że kradzieży tych dokonał 18-latek z Zamościa. Wczoraj został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty, składając wyjaśnienia przyznał się do ich popełnienia. Na wniosek komendy Prokurator Rejonowej w Zamościu w stosunku do 18-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Natomiast o wymiarze kary zdecyduje sąd, który za tego typu przestępstwo może orzec nawet karę pozbawienia wolności do lat 5.

18-latek jest również podejrzewany o dokonywanie kradzieży z różnych sklepów na terenie Zamościa. Wcześniej odpowiadał również za posiadanie środków odurzających, kradzieże rowerów, włamania i uszkodzenia pojazdów.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us