Reklama
Reklama

Coraz więcej turystów

Koncert Dwójki w Zamościu, fot. Szymon Łyciuk (archiwum) Koncert Dwójki w Zamościu, fot. Szymon Łyciuk (archiwum)

Zamojski magistrat opublikował dane dotyczące ruchu turystycznego w minionym sezonie. Od kwietnia do końca września Zamość odwiedziło około 300 tys. turystów. To 30 tys. więcej niż rok wcześniej.

- Jeśli chodzi o sezon turystyczny to możemy powiedzieć, że jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. Mamy stały, ponad 10 proc. wzrost liczby odwiedzin Zamościa. To jasno wynika i ze statystyk i z tego, co obserwujemy na co dzień- mówił na konferencji prasowej dyrektor Wydziału Turystyki i Promocji Urzędu Miasta Zamość Damian Miechowicz.

214 tys. 300 – tyle osób, według licznika wejść, przekroczyło próg informacji turystycznej w ratuszu. 455 grup zwiedziło Zamość z przewodnikiem ZCI. 455 grup (o 112 więcej niż rok wcześniej) odwiedziło Forteczne Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Lunecie. To 19 813 osób (wzrost o 5 803). Do zoo przyjechało 12 367 osób więcej. Wynik ogrodu: 210 264 zwiedzających.

- W tym roku było sporo różnego rodzaju wydarzeń, ale głównym i największym był Koncert Dwójki. Obejrzało go około 1,8 mln osób. Mieliśmy tak skonstruowaną umowę, że było i będzie w sumie 10 powtórek np. na TVP Rozrywka i TVP Polonia. Szacujemy, że koncert dotrze do kilku milionów osób. Cieszy mnie to, i mam nadzieję, że tego rodzaju wydarzeń, koncertów będziemy mieli w najbliższym czasie w Zamościu więcej- powiedział prezydent Andrzej Wnuk.

Trasa podziemna w Nadszańcu sprzedała 16 878 biletów- o 1056 więcej niż rok wcześniej. Jedyny, poważny spadek zanotowało Muzeum Fortyfikacji i Broni „Arsenał”. Odwiedziło je 40 741 osób, 2 246 mniej niż w roku 2017.

21,55 % turystów pochodziło z województwa mazowieckiego, 11,64 % z podkarpackiego, a 10,90% z lubelskiego. Inne: kujawsko-pomorskie, dolnośląskie, lubuskie, opolskie, podlaskie, pomorskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, zachodniopomorskie.

Najwięcej turystów zagranicznych przyjechało do Zamościa z Niemiec (21,33%), Hiszpanii (19,15%), Ukrainy (11,79%) i Francji (8,53%). Inne: Czechy, Włochy, Austria, Węgry, Grecja, Szwecja, Szkocja, USA, Kanada, Chorwacja, Japonia, Finlandia, Nowa Zelandia, Australia, Słowacja, Holandia, RPA, Rumunia, Walia, Rosja Belgia, Meksyk, Szwajcaria, Anglia, Luxemburg, Litwa, Turcja.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us