Reklama
Reklama

Dzień bez samochodu. Zamość na rowery

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

22 wrzesień to dzień bez samochodu. Aby przypomnieć, że można inaczej poruszać się ulicami naszego miasta komitet Bezpieczne Przejścia w Zamościu wraz z Zamojską Koalicją Obywatelską zapraszają w sobotę o godzinie 10:00 na przejazd ścieżkami rowerowymi wokół Zamościa.

- Chcemy w ten sposób zachęcać mieszkańców miasta do propagowania zdrowego trybu życia oraz zmniejszenia ruchu samochodowego na naszych ulicach. Celem naszego przejazdu będzie również zwrócenie uwagi na stan nawierzchni ścieżek rowerowych, przejść dla pieszych, przejazdów rowerowych przez ulice jaki i szeroko rozwiniętego bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów w Zamościu - informują organizatorzy. 

Początek wyjazdu ul: Akademicka pomnik Jana Zamoyskiego godzina 10:00. Przejazd ścieżkami rowerowymi min. ulicami Królowej Jadwigi, Dzieci Zamojszczyzny, Okrzei wzdłuż Łabuńki, Sikorskiego, Legionów, JP2, Zamoyskiego. Zakończenie w okolicach godziny 11:30 na Rynku Wielkim.

5 komentarzy

 • dd
  dd piątek, 21 wrzesień 2018 07:52 Link do komentarza

  Organizatorzy proponują zabranie ze sobą kartonów z napisami: "WOLNE SĄDY", "PRECZ Z KACZOREM", "WYCOFAĆ DEUBEKIZACJĘ" itp. W trakcie przejazdu przewidziano atrakcje w postaci zawieszania koszulek z napisem "KONSTYTUCJA" na każdym mijanym drzewie. Na koniec przewidziano obszerną pogadankę na temat najbliższych wyborów z obszernym omówieniem, jak należy głosować i dlaczego akurat na Sławomira Ćwika. ;)

 • ciekawy
  ciekawy piątek, 21 wrzesień 2018 08:16 Link do komentarza

  jakas mapka z trasą przejazdu?

 • ot tyle
  ot tyle piątek, 21 wrzesień 2018 09:15 Link do komentarza

  hipokryzja jakich mało.
  To właśnie ci powyłączali światła na chodnikach i wokół przejść. Przejazd ścieżkami rowerowymi w mieście to istny horror. Ale tak to było dawniej robione. 10 m, 50 m brak przejazdu przez ulicę, itd.

 • KLown
  KLown piątek, 21 wrzesień 2018 13:07 Link do komentarza

  Horrorem to jest przejazd pełnym pędem dwupedała przez przejście NIE-ROWEROWE dla pieszych oraz omijanie pojazdów przed skrzyżowaniem po ich prawej stronie. O jezdzie po ulicy gdy obok scieżka rowerowa nie wspominam..

 • FN
  FN piątek, 21 wrzesień 2018 16:30 Link do komentarza

  Owszem, tylko że na tej ścieżce staje w poprzek pedał w samochodzie

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us