Reklama
Reklama

Pod pretekstem naprawy awarii okradli 83-latkę

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

83-letnia mieszkanka Zamościa została oszukana przez osoby, które odwiedziły jej mieszkanie pod pretekstem naprawy wodnej awarii. Po ich wyjściu okazało się, że z mieszkania zginęło prawie 3 tysiące zł. Policjanci apelują o ograniczone zaufanie i ostrożność w kontakcie z nieznajomymi osobami.

Ofiarą padła mieszkanka zamojskiego osiedla Słoneczny Stok.

- Jak ustalili mundurowi, 83-letnia kobieta wpuściła do mieszkania dwie nieznane osoby. Ci przekonywali, że w piwnicy bloku naprawiają awarię wody i poprosili o odkręcenie kranu w jej łazience. Gospodyni zgodziła się i kiedy mężczyzna opowiadał o zaistniałej awarii, będąca z nim kobieta plądrowała mieszkanie. Po ich wyjściu 83-latka zorientowała się, że z mieszkania zginęły ukryte w szafie pieniądze. Zawiadomiła Policję. Wartość strat pokrzywdzona oszacowała na kwotę prawie 3 tys.zł. Funkcjonariusze prowadzą postępowanie, które ma na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Policja apeluje o ostrożność w kontaktach z obcymi. Przed wpuszczeniem do mieszkania obcej osoby dobrze jest dokładnie sprawdzić cel wizyty. Oszuści są bezlitośni i bez żadnych skrupułów wykorzystują naiwność i dobroduszność starszych osób. Zwykle wmawiają gospodarzom, że ich wizyta związana jest z prowadzonymi naprawami, chęcią sprzedaży towaru, czy też prośbą o szklankę wody. O każdym niepokojącym sygnale należy natychmiast powiadomić Policję.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us