Reklama
Reklama

Zamość: Nowa organizacja ruchu na rondzie przy pływalni

foto: materiał redakcyjny foto: materiał redakcyjny

Uwaga zamojscy kierowcy. Zmieniła się organizacja ruchu na rondzie krzyżującym ul. Legionów z Jana Zamoyskiego. Jak informuje Marcin Nowak, dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich, wprowadzono oznakowanie poziome, które uniemożliwia objechanie całego ronda prawym pasem.

- Wymalowaliśmy wysepki, które uniemożliwiają kierowcom objechanie całego ronda prawym pasem. Kierowcy wjeżdżający na rondo z prawego pasa, mogą jedynie przejechać skrzyżowanie skręcając w prawo lub jadąc na wprost - wyjaśnia Marcin Nowak z ZDG. - Jadąc od strony szpitala, z prawego pasa można zjechać na stacje paliw lub w ul. Legionów, w stronę przejazdu kolejowego. Kierowcy poruszający się w drugą stronę, z prawego pasa mogą skręcić w ulicę Zamoyskiego lub pojechać prosto ulicą Legionów. Z kolei kierowcy wyjeżdżający z ulicy Zamoyskiego prawym pasem mogą tylko skręcić w ul. Legionów w stronę szpitala - tłumaczy Nowak.

Wprowadzone rozwiązanie ma usprawnić ruch na tym skrzyżowaniu i zmniejszyć ryzyko kolizji. Kierowcy, którzy chcą skręcić w lewo lub zawrócić na rondzie powinni ustawiać się na lewym pasie.

16 komentarzy

 • bez sensu
  bez sensu wtorek, 11 wrzesień 2018 02:37 Link do komentarza

  to niepotrzebna zmiana, przecież na tym rondzie nie było zadnych kolizji, dopiero teraz się zaczna jak kierowcy będą musieli ciagle zmieniac pasy jadac rondem i przecinac trase innym, błedna decyzja, kogo winic jak się zaczna stłuczki? a może to lobbing blacharzy wymogl zmiane ruchu?

 • Jj
  Jj wtorek, 11 wrzesień 2018 05:22 Link do komentarza

  Chore już drugie porypane rondo w Zamościu

 • Ja
  Ja wtorek, 11 wrzesień 2018 05:40 Link do komentarza

  Tak to jest jak większość kierowców jeździ tylko na Ukrainę teraz się w końcu naucza jeździć po rondach w europie są ronda kilku pasowe i niema żadnych stluczek

 • masakra
  masakra wtorek, 11 wrzesień 2018 05:48 Link do komentarza

  Taaak i stanie mameja na rondzie z ulicy Zamoyskiego i patrzy, a może coś jedzie czy nie i tak stoi

 • Zamościanka
  Zamościanka wtorek, 11 wrzesień 2018 08:12 Link do komentarza

  Wreszcie! A tym co nie pasuje to tylko znak, że nie potrafią poruszać się w ruchu drogowym i stosować się do znaków!!!!

 • drogowy
  drogowy wtorek, 11 wrzesień 2018 08:24 Link do komentarza

  No wreszcie.
  To było najbardziej dzikie rondo jakie znałem. Ktoś wcześniej chciał chyba zaoszczędzić trochę farby. Dobrze że w końcu poszedł po rozum do głowy.

 • dis
  dis wtorek, 11 wrzesień 2018 08:49 Link do komentarza

  jak sie nie umie jezdzic to i na iznakowanym rondzie ma sie problemy. smiesza mnie te komentarze jak to na kazdym kroku ktos kierowcom kladzie klody pod kola haha

 • Darek
  Darek wtorek, 11 wrzesień 2018 08:57 Link do komentarza

  Tyle wniosków tyle czasu .NARESZCIE oznakowane rondo

 • zdcasdf
  zdcasdf wtorek, 11 wrzesień 2018 09:24 Link do komentarza

  Szkoda że wybory że wybory na prezydenta są tak rzadko. W tym roku zrobiono kilka ułatwień dla kierowców, na które trzeba było czekać kilka lat. Szkoda że tak późno.

 • hmm
  hmm wtorek, 11 wrzesień 2018 10:38 Link do komentarza

  jak dla mnie to utrudnienie nie ułatwienie, zamiast jechac drugim pasem, ktory jest akurat wolny bede musial czekac az ten pierwszy przejedzie by pojechac za nim, to tylko stworzy niepotrzebne korki, a poza tym od kiedy namalowane linie cos uniemozliwiają :),

 • ZENEK
  ZENEK wtorek, 11 wrzesień 2018 12:38 Link do komentarza

  ZAJEFAJNY POMYSŁ .....ŻYCZĘ TYM MĄDRYM BY W GODZINACH ZWIĘKSZONEGO RUCHU OD STRONY ULICY ZAMOYSKIEGO ....POSTARALI SIĘ WYJECHAĆ Z ULICY OD STRONY BASENU. A NASTĘPNIE POSTARALI SIĘ WBIĆ W STRONĘ RONDA . NIE MA OPCJI ..DŁUGIE STANIE ALBO WYCIECZKA W STRONĘ ULICY ZAMOYSKIEGO JAK KTOŚ PRZEPUŚCI . TERAZ PYTANIE ..DLACZEGO W OBU KIERUNKACH Z ULICY LEGIONÓW MOŻNA JECHAĆ NA WPROST A NAM ZAMKNIĘTO WJAZD PRAWYM PASEM NA WPROST NP. NA STACJĘ ...NO CHYBA ,ŻE USTAWIMY SIĘ NA LEWYM PASIE JAK SIĘ UDA .

 • Kierowca
  Kierowca wtorek, 11 wrzesień 2018 14:14 Link do komentarza

  Brawo. Nareszcie! Kolejne ucywilizowane rondo w Zamościu.
  Teraz postawić tam policję i niech wala mandaty tym co jeżdżą po swojemu. Parę razy zapłacą to się nauczą jak się prawidłowo poruszać po rondach.

 • CZYTELNICZKA
  CZYTELNICZKA czwartek, 13 wrzesień 2018 15:52 Link do komentarza

  Z kolei kierowcy wyjeżdżający z ulicy Zamoyskiego prawym pasem mogą tylko skręcić w ul. Legionów w stronę szpitala - tłumaczy Nowak.

  A JAK CHCE W DRUGA W STRONE STAROWIEJSKIEJ TO CO? NA SRODKU RONDA ZMIENIAM SE PAS NA LEWY I Z LEWEGO MAM SKRECAC W PRAWO???

 • CZYTELNICZKA
  CZYTELNICZKA czwartek, 13 wrzesień 2018 15:55 Link do komentarza

  A TYCH CO JADA PRAWYM JESCZE PRZEPUSCIC OCZYWISCIE? BEZ SENSU TA ZMIANA, O ILE JĄ DOBRZE ROZUMIEM, GLUPIE TO JEST...

 • kierowiec
  kierowiec niedziela, 16 wrzesień 2018 10:10 Link do komentarza

  niestety ostatnio zamiast po rondzie jechac jednym pasem bezkolizyjnie by zawrocic to musze zmieniac pasy i jechac slalomem, tylko czekac az mnie ktos stuknie z tyłu, tak samo przy rondzie przy kauflandzie, kto to wymyslil?

 • Rafał
  Rafał niedziela, 16 wrzesień 2018 12:38 Link do komentarza

  kierowiec ma rację, na rondzie przy policji, chcąc zawrócić jeździ się slalomem, czy takie mamy obecnie standardy, czy nie można było tego jakoś lepiej rozwiązać, przecież to rondo było wybudowane od podstaw??? Co na to ZDG???

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us