Reklama

Nowy „Skafander” i nowa młodzieżowa grupa w Zamościu

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

– Chcemy działać na rzecz miasta. Będziemy zwracać uwagę mieszkańców na różne problemy, o których często nie zdają sobie sprawy. Chcemy też pokazać młodzież w Zamościu od dobrej strony – mówi Kamila Michońska, liderka nowo powstałej grupy Prospołeczni Młodzieżowi Liderzy Zamościa. Czym grupa będzie się zajmować, jaką akcję już przeprowadziła – o tym możemy przeczytać w nowym wydaniu gazety „Skafander”.

Ponadto w gazecie akademickiej dużo sportu. Bartłomiej Wojnarowski poświęca obszerny tekst na temat „dziecka, które rodzi się na naszych oczach”, czyli Ligi Narodów UEFA, w której wystąpi oczywiście reprezentacja Polski. Dla przypomnienia pierwszy mecz Polaków pod wodzą nowego szkoleniowca Jerzego Brzęczka już w piątek 7 września o godz. 20.45. Z kolei drużyna tenisa stołowego PWSZ Zamość zagra w tym roku w europejskim Pucharze TT Inter Cup. Klub wzmocnił się o wartościowego zawodnika z Superligi Pawła Chmiela. Poza tym gazeta przypomina też o siatkarskim mundialu i o tym, że będziemy bronić na nim tytułów mistrzów świata.

Choć studenci PWSZ w Zamościu mają przerwę wakacyjną, to uczelnia funkcjonuje cały rok. W nowym „Skafandrze” przeczytamy o zbliżającym się Lubelskim Festiwalu Nauki, o powstającej pracowni bezpieczeństwa narodowego, o bezpłatnych szkoleniach dla studentów PWSZ oraz o tym, jak można za darmo połączyć studia z pracą zawodową.

W „Skafandrze” znajdziemy też relacje z wakacyjnych wydarzeń, zestawienie wyników maturalnych, a także podróżniczą rubrykę „Magiczne miejsca”.

Zachęcamy do lektury!
Skafander nr 9 (115) do pobrania

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us