Reklama
Reklama

Dzisiaj pogrzeb Kory. Z wieży ratusza zabrzmią jej przeboje

źródło: http://youtube.pl/ źródło: http://youtube.pl/

Na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach odbędą się dziś uroczystości pogrzebowe Olgi Sipowicz - Kory. W Zamościu, koło południa, z wieży ratuszowej popłyną największe przeboje legendarnej wokalistki zespołu Maanam.

Olga Aleksandra Ostrowska urodziła się 8 czerwca 1951 roku w Krakowie. Polska wokalistka rockowa i autorka tekstów. W latach 1976–2008 była solistką zespołu Maanam, który wydał 11 studyjnych albumów. Zespół ma swoim koncie takie przeboje jak: Boskie Buenos, Kocham cię, kochanie moje, Lucciola, Cykady na Cykladach, Wyjątkowo zimny maj, czy Krakowski spleen. Kora napisała większość tekstów do piosenek Maanamu.

W ciągu swojej kariery Jackowska nie ograniczała się jedynie do muzyki. Wystąpiła także na scenie teatralnej, opublikowała tomik poetycki, a także była jurorką telewizyjnego talent-show.

W 2014 roku Kora publicznie powiedziała, że jest chora na raka. Zmarła 28 lipca w swoim domu w Bliżowie na Roztoczu, w powiecie zamojskim. Miała 67 lat.

1 komentarz

  • ciekawy pomysl
    ciekawy pomysl środa, 08 sierpień 2018 12:37 Link do komentarza

    już myslalem ze zamiast hejnału na trąbce będzie gral o 12 jej przeboje

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us