Reklama

Kora nie żyje. Zmarła w domu na Roztoczu

źródło: http://youtube.pl/ źródło: http://youtube.pl/

Nie żyje Kora - Olga Sipowicz. Legendarna wokalistka rockowa zespołu Maanam zmarła dziś rano (28 lipca) w w swoim domu w Bliżowie na Roztoczu, w powiecie zamojskim. Piosenkarka przegrała walkę z chorobą.

"Dziś, 28 lipca 2018 nad ranem, w swoim pięknie położonym domu w Bliżowie na Roztoczu, w powiecie zamojskim, w otoczeniu najbliższych sobie osób, męża Kamila Sipowicza, dwóch synów i przyjaciół (m.in. prof. Magdaleny Środy) umarła Kora, czyli Olga Sipowicz z domu Ostrowska Jackowska - poinformował OKO.press.

Olga Aleksandra Ostrowska urodziła się 8 czerwca 1951 roku w Krakowie. Polska wokalistka rockowa i autorka tekstów. W latach 1976–2008 była solistką zespołu Maanam, który wydał 11 studyjnych albumów. Zespół ma swoim koncie takie przeboje jak: Boskie Buenos, Kocham cię, kochanie moje, Lucciola, Cykady na Cykladach, Wyjątkowo zimny maj, czy Krakowski spleen. Kora napisała większość tekstów do piosenek Maanamu.

W ciągu swojej kariery Jackowska nie ograniczała się jedynie do muzyki. Wystąpiła także na scenie teatralnej, opublikowała tomik poetycki, a także była jurorką telewizyjnego talent-show.

W 2014 roku Kora publicznie powiedziała, że jest chora na raka. Przegrała walkę z chorobą 28 lipca 2018 roku. Miała 67 lat.

Media

3 komentarzy

 • Obrycki Paweł
  Obrycki Paweł sobota, 28 lipiec 2018 16:13 Link do komentarza

  Żaden człowiek nie jest samoistną wyspą; każdy stanowi ułomek kontynentu, część lądu. Jeżeli morze zmyje choćby grudkę ziemi, Europa będzie pomniejszona, tak samo jak gdyby pochłonęło przylądek, włość twoich przyjaciół czy twoją własną. Śmierć każdego człowieka umniejsza mnie, albowiem jestem zespolony z ludzkością. Przeto nigdy nie pytaj, komu bije dzwon: bije on Tobie.

  John Donne
  R.I.P.

 • kora
  kora niedziela, 29 lipiec 2018 14:16 Link do komentarza

  kogo to obchodzi ?

 • czytelnik
  czytelnik poniedziałek, 30 lipiec 2018 16:07 Link do komentarza

  Byłaś taka piękna i zdolna.
  Będzie nam Ciebie brakowało

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us