Reklama

Miały zostawić paczkę, ukradły pieniądze

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Policjanci wyjaśniają okoliczności kradzieży, do której doszło wczoraj w Zwierzyńcu. Z relacji 77-letniego mężczyzny wynika, że dwie kobiety weszły do jego mieszkania pod pretekstem pozostawienia paczki, którą miały dostarczyć sąsiadowi. Po wyjściu nieznajomych, gospodarze zorientowali się, że z domu zniknęły oszczędności.

- 77-letni mężczyzna relacjonował, że do mieszkania przyszły dwie młode kobiety i poprosiły o pomoc w dostarczeniu paczki dla sąsiada. Mężczyzna nie chciał się zgodzić, jednak kobiety nalegały i pokazując zawartość paczki, weszły do środka. W czasie wizyty były bardzo głośne, co rozpraszało uwagę domowników. Mężczyzna nie zgodził się na przyjęcie paczki, więc kobiety wyszły z domu. 77-latek przez okno mieszkania obserwował jak te oddalają się i pewnej chwili dołącza do nich trzecia kobieta. Kilka minut po nietypowej wizycie gospodarz zauważył, że z mieszkania zginęły pieniądze w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych. O zdarzeniu postanowił powiadomić policję - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Mundurowi ustalili, że tego samego dnia kobiety o podobnym rysopisie w taki sam sposób próbowały wejść do innych mieszkań. Z uwagi jednak na zdecydowaną postawę właścicieli – ich zamiary nie powiodły się. Policjanci ustalają szczegóły i okoliczności zdarzenia oraz poszukują osób, które dokonały kradzieży. Apelują też o ostrożność i czujność w kontaktach z nieznajomymi, którzy pod różnym pretekstem chcą wejść do naszych domów.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us