Reklama
Reklama

Trwa nabór wniosków w programie „Dobry Start”

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

665 wniosków (online) dotyczących programu "Dobry Start" wpłynęło do zamojskiego MCPR. Wnioski o wypłatę świadczenia można składać online od 1 lipca. Od sierpnia Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu będzie je przyjmować w formie tradycyjnej-papierowej. Do 6 lipca pozytywnie rozpatrzono 284 wnioski.

Świadczenie „Dobry start” przysługuje raz w roku na dziecko do 20. roku życia uczące się w szkole podstawowej, dotychczasowym gimnazjum, szkole ponadpodstawowej i dotychczasowej szkole ponadgimnazjalnej w przypadku osób niepełnosprawnych do 24 roku życia. Świadczenie przysługuje również uczniom uczącym się w młodzieżowym ośrodku socjoterapii, specjalnym ośrodku szkolno – wychowawczym, specjalnym ośrodku wychowawczym oraz ośrodku rewalidacyjno–wychowawczym.

Wniosek o świadczenie „Dobry Start” - podobnie jak wniosek o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+” składać można online już od 1 lipca za pośrednictwem strony empatia.mrpips.gov.pl lub poprzez bankowość elektroniczną a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (w formie papierowej).

Jak otrzymać świadczenie „Dobry start”?
Świadczenie przysługuje matce, ojcu, opiekunowi prawnemu lub opiekunowi faktycznemu dziecka oraz rodzinom zastępczym oraz osobom uczącym się. Ustalenie prawa do świadczenia następuje na wniosek złożony w miejscu zamieszkania.

Miejsce i termin składania wniosku
Wniosek o świadczenie „Dobry start” – można składać od 1 lipca online za pośrednictwem strony empatia.mrpips.gov.pl lub poprzez bankowość elektroniczną. Od dnia 1 sierpnia 2018 roku mieszkańcy Miasta Zamość mogą składać wniosek w formie papierowej w siedzibie Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu przy ul. Partyzantów 3 w pok. 25 (parter)
Wnioski przyjmowane będą w godzinach:
- poniedziałki, środy, czwartki 8:00 – 15:15
- wtorki 8:00 – 16:15
- piątki 8:00 – 14:45

Termin złożenia wniosków upływa 30 listopada, wnioski złożone po tym terminie pozostawia się bez rozpatrzenia.

Uwaga
Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi przy składaniu wniosków drogą elektroniczną na właściwe wybranie jednostki rozpatrującej wnioski. Dla mieszkańców Miasta Zamość jest to MCPR Zamość Informacja telefoniczna - 84 677 66 09

Gdzie można pobrać wniosek? Druki w formie papierowej od 2 lipca będą dostępne do pobrania w siedzibie: Miejskim Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu przy ul. Partyzantów 3, Miejskim Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu przy ul. Lwowskiej 57 ponadto wnioski można pobrać na stronie internetowej Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu w zakładce „wnioski” (druk do pobrania)- http://www.mcpr.zamosc.pl/wnioski Przyznanie świadczenia „Dobry start” nie wymaga wydania decyzji. Odmowa świadczenia „Dobry start” oraz rozstrzygnięcie w sprawie nienależnie pobranego świadczenia wymagają wydania decyzji.

(materiał MCPR Zamość)

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us