Reklama
Reklama

Z Hrubieszowa rowerem na Gibraltar. Ksiądz chce pomóc chorej Zuzi

foto: https://rowerowedobro.pl foto: https://rowerowedobro.pl

Ksiądz Witek Bednarz wyruszył z Hrubieszowa i jedzie na rowerze na Gibraltar. Chce w ten sposób pomóc uratować małą Zuzię, która urodziła się z wieloma wadami. Dziewczynka czeka na kolejne operacje.

Ksiądz Witek Bednarz jest kapłanem w Hrubieszowie. Organizuje Ekstremalne Drogi Krzyżowe, udziela się w Szlachetnej Paczce i jest kapelanem w hrubieszowskim zakładzie karnym.

Wyprawa na Gibraltar rozpoczęła się 24 czerwca. Ksiądz Witek wyruszył rowerem z Hrubieszowa, do pokonania miał 5000 km. Całą trasę ma zamiar przejechać w 25 dni. Dotarł już do Francji.

Rowerowa wyprawa ma szczytny cel. Pomoc małej Zuzi.

- Niedawno poznałem Zuzię. Ma niecały rok. Rodzice mówią o niej „nasza mała wojowniczka”. Urodziła się w 33 tygodniu ciąży. W szpitalu stwierdzono całą gamę wad: posocznicę wrodzoną, drgawki noworodka, wrodzone zapalenie płuc, niewydolność oddechową, niewydolność krążeniową, niewydolność nerek ogólny obrzęk całego ciała spowodowany chorobą hemolityczną, zaburzenia w układzie hemostazy, trombocytopenia. Trzy tygodnie po narodzeniu Zuzia dostała wylewu krwi do mózgu. Ma dziecięce porażenie mózgowe z niedowładem lewej strony ciała. Jej rodzice – Ania i Andrzej, skromni ludzie, którzy wychowują 8 – letniego Oskara walczą o powrót do normalnego życia. Zuzia w maju przeszła zabieg opasania gałki ocznej i witrektomię. Czekają jeszcze dwie operacje oczu, poza tym codzienna rehabilitacja, leki. Chcę im pomóc - tłumaczy ksiądz Witek. - Idea jest taka: ja robię to, co lubię, – czyli jadę na rowerze, pokonując upał, zmęczenie i kolejne kilometry – wy dołączacie do zbiórki wykonując przelew i robicie pozytywne zamieszanie - dodaje duchowny.

Akcja "Z księdzem na Gibraltar dla Zuzi” odbiła się w mediach bardzo szerokim echem.

Wszelkie szczegóły dotyczące akcji można znaleźć na blogu www.RoweroweDobro.pl oraz na Facebooku na stronie "Z Księdzem na Gibraltar".

Chętni, którzy chcą wesprzeć akcję, mogą dokonywać wpłat na konto bankowe Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”, nr rachunku: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010. Z dopiskiem rehabilitacja i leczenie Zuzanny Urbaniak – 43/U.

1 komentarz

  • szlachetny pijak
    szlachetny pijak czwartek, 12 lipiec 2018 08:54 Link do komentarza

    Dołączam się do zbiórki. Ja też robię to co lubię - oglądam tv i piję piwo - a wy wpłacacie:) Jak sprzedam butelki to się dorzucę!

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us