Reklama

Nowe hotele powstały w Zamościu, dla ... owadów

foto: UM Zamość foto: UM Zamość

Nowe hotele dla zapylaczy pojawiły się w zamojskim zoo. To wspólna akcja Biura Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta Zamość oraz firmy Castorama.

Budki zostały przygotowane z myślą o pożytecznych owadach, które dzięki różnym udogodnieniom takim jak np. dziurki wywiercone w pieńkach drzew lub w porowatych cegłach, będą się mogły tam zagnieździć.

- Jest duża potrzeba tworzenia takich miejsc, ponieważ nasze środowisko i powietrze są zanieczyszczone np. chemią. Musimy dbać o owady, które mają dobroczynny wpływ na naturę i człowieka. Takim przykładem jest pszczoła murarka ogrodowa- gatunek bardzo pożyteczny i popularny- mówi kierownik biura Katarzyna Fornal- Urbańczyk.

Utworzenie bazy hotelowej dla pożytecznych owadów zapoczątkowało zamojskie zoo, ustawiając w ubiegłym roku pierwszy hotel dla murarek. W tym roku do akcji włączyły się BOŚ i Castorama.

Wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, podczas rajdu Eco Family Bike Tour (który odbył się 23 czerwca w Zamościu), zorganizowano eko warsztaty nad zamojskim zalewem. Podczas warsztatów, mieszkańcy Zamościa mogli sami wykonać budki dla zapylaczy, a następnie zamontować je na swoim tarasie, balkonie czy w ogrodzie. W ramach akcji pracownicy Castoramy przygotowali dwa hotele dla owadów, które dziś przekazał ZOO dyrektor Castoramy Łukasz Mrzygłód.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us