Reklama

Wymyślił rozbój, bo był zazdrosny

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Twierdził, że pobiło go kilku mężczyzn, którzy na dodatek go okradli. Mowa o 19-letnim mieszkańcu. gm. Łabunie, który o zdarzeniu powiadomił policjantów. Jak się okazało, żadnego rozboju nie było, a nastolatek wymyślił historię ze złości na swoją koleżankę.

- Kilka dni temu 19-letni mieszkaniec gm. Łabunie powiadomił policję o rozboju. Będący pod działaniem alkoholu młodzieniec twierdził, że w okolicach jednego z zamojskich domów towarowych padł ofiarą kilku napastników. Ubrani w sportowe ubrania mężczyźni bijąc go i kopiąc po ciele mieli mu zabrać ponad tysiąc złotych gotówki. Skierowani do działań policjanci podjęli czynności związane ze zgłoszeniem. Sprawców zdarzenia jednak nie napotkali - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Przesłuchany po wytrzeźwieniu 19-latek potwierdził wcześniejsze zgłoszenie, wskazując jednocześnie przebieg zajścia jak i personalia sprawców napadu. Mundurowi zatrzymali jednego z nich. Wówczas nabrali podejrzeń co do prawdziwości zgłoszenia nastolatka. Wkrótce prawda wyszła na jaw. Podczas ponownego przesłuchania 19-latek wyznał policjantom, że do żadnego rozboju nie doszło. Całe zdarzenie zostało przez niego wymyślone ze złości na swoją byłą dziewczynę i o jej kontakty ze znajomymi. To właśnie o nich był zazdrosny i ich wskazał policjantom, jako swoich oprawców - dodaje.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Zgodnie z kodeksem karnym zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie to czyn za który grozić może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us