Reklama

Likwidacja azbestu, wnioski przyjęte

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Prawie 60 wniosków o usunięcie wyrobów zawierających azbest złożono do zamojskiego magistratu. Część jest już w trakcie realizacji. Przypomnijmy, że ustawowy obowiązek usunięcia materiałów zawierających azbest należy zrealizować najpóźniej do 2032 r.

- Przeprowadzono nabór wniosków od osób fizycznych na potrzeby realizacji projektu pn. ”System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie Województwa Lubelskiego”. Miasto Zamość jest partnerem projektu realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. W bieżącym roku przyjęto i przekazano łącznie 30 wniosków celem realizacji zadania związanego z usuwaniem wyrobów zawierających azbest.Natomiast w programie realizowanym bezpośrednio przez Urząd Miasta Zamość (współfinansowanym ze środków WFOŚiGW) złożono 29 wniosków (prace związane z odbiorem, aktualnie są w trakcie realizacji). Ww. program, przyjęty stosowną uchwałą, Miasto Zamość realizuje od 2008r. – do tej pory usunięto i zutylizowano 1 168t materiału z dachów 822 nieruchomości - informuje Marek Gajewski, pełniący obowiązki rzecznika prasowego Urzędu Miasta Zamość.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us