Reklama
Reklama

Lech Wałęsa w Zamościu [ZDJĘCIA]

fot. Szymon Łyciuk fot. Szymon Łyciuk

Były prezydent Polski, Lech Wałęsa odwiedził Zamość. Na otwartym spotkaniu z mieszkańcami miasta podzielił się swoimi refleksjami na temat aktualnej sytuacji politycznej. Opowiadał też na pytania z sali i pozował do pamiątkowych zdjęć.

Spotkanie z Lechem Wałęsą odbyło się pod hasłem "Porozmawiajmy o Polsce" w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy". 

Były prezydent Polski mówił o demokracji, krytycznie odniósł się do obecnej sytuacji politycznej i apelował do działania.

- Oni się nauczyli kombinować, oszukiwać, dzielić i to im się na razie udaje, ale to tylko do czasu. Paliwo miało nigdy nie przekroczyć 5 złotych a dzisiaj zobaczcie ile kosztuje. W związku z tym przyjdzie rachunek zapłacić, z tym, że to my go zapłacimy. Oni sobie odejdą a naród będzie płacił za głupie rządy - mówił. - Ja Was doprowadzę do zwycięstwa i usunę tych ludzi, którzy źle robią w Polsce, a jak mnie nie chcecie to przegracie. Ja się już kończę, co mi zostało, może 5 lat może nawet mniej, wiec ja będę patrzył z góry jak Wy się tu męczycie. Chciałbym Was doprowadzić do rozwoju i jeszcze raz dać Wam zwycięstwo, nic za to nie chce.

Podczas spotkania pojawił się też temat strajkujących w Sejmie rodziców dzieci niepełnosprawnych. W tej sprawie wypowiedział się Henryk Wujec, działacz opozycji w czasach PRL, który również uczestniczył w spotkaniu. - Nie wiem dlaczego ten rzad się upiera, żeby za wszelką cenę tym ludziom nie pomóc, w drobnej sprawie. Dlaczego w stoczni wygrała solidarność, bo najpierw Lech wskoczył na wózek akumulatorowy i ludzie zobaczyli, że to może być przywódca, że można za nim iść. Poszły za nim inne zakłady pracy, również w Zamościu. Lublin stanął, żeby poprzeć Lecha Wałęsę. I teraz tak samo trzeba. Trzeba tych niepełnosprawnych poprzeć. Jeżeli my wszyscy ich poprzemy, to wtedy rzad się ugnie i załatwi tą sprawę. To nie jest tak, że nie ma pieniędzy. Bo te pieniądze rozdaje na lewo i na prawo. Rozdał na Czartoryskich, rozdał na Fundację, na jakiś jacht, rozdaje na Rydzyka, rozdaje na telewizję, więc dlaczego nie ma na niepełnosprawnych. To są ludzie, którzy wymagają pomocy. Tak jak w Solidarności było, górnicy strajkowali, żeby załatwić sprawę pielęgniarek, to teraz też tak powinno być, że inni, którzy mają trochę lepiej powinni poprzeć strajkujących. Uważam, że jest to jedna konkretna sprawa, którą musimy załatwić a potem pójdą inne - mówił Wujec.

Wałęsa mówił też o dzieleniu społeczeństwa, przez polityków. - Ja ich obserwuje od początku. Oni naprawdę dobrali grupę zakompleksieńców, którzy byli odpychani w uprzednim układzie, trzymają się razem i pracują tylko po to, żeby nas dzielić i skłócić - mówił. - Jak dzisiaj patrze co oni wyprawiają, nie mogę w to uwierzyć. Oni nastawili panią Kiszczakową przeciwko mnie, przecież to się nie mieści w głowie. Jak to jest możliwe? - pytał były prezydent.  

Lech Wałęsą odpowiadał też na pytania padające od uczestników spotkania. Mówił m.in. o spełnianiu obietnic wyborczych, współpracy opozycji, wieku emerytalnym, obiecanych 100 milionach oraz dysproporcjach pomiędzy zachodnią a wschodnią częścią Polski.

Na koniec zaapelował o poparcie: - Proszę Was. Polska na prawdę może być piękna, Polska może być mądrzej rządzona, tylko przyłóżcie się trochę. Potrzeba jest jeszcze 5 lat takiego większego udziału. Aby korygować polityków, aby zmuszać do działania, aby ich przypilnować. Dlatego włączcie się, proszę Was, bo nam nie wybaczą pokolenia jak popsujemy tą szansę. Na razie nie jest aż tak bardzo źle, może być dopiero źle. Jeśli posłuchacie Wałęsy to odrobimy straty i w Polsce i na zewnątrz. Polska będzie kwitła w rozwoju. Trzeba to zrobić, bo los nam dał takie wyzwanie, uporządkować sprawy Polski.

Jutro Lech Wałęsa weźmie udział w spotkaniu w Werbkowicach.

Poniżej zdjęcia ze spotkania w zamojskim kinie.

12 komentarzy

 • czytacz
  czytacz środa, 23 maj 2018 07:35 Link do komentarza

  z tego co widac po zdjeciach duzo starszych ludzi, praktycznie prawie nie bylo nikogo młodego na sali

 • Andrzej
  Andrzej środa, 23 maj 2018 09:21 Link do komentarza

  młodzi nie zdają sobie sprawy, że gdyby nie Lech Wałęsa i Solidarność, dziś nie było by 500+

 • Paweł
  Paweł środa, 23 maj 2018 10:40 Link do komentarza

  Andrzej ma rację. Gdyby nie Wałęsa to nie było by 500+. Mielibyśmy 1000+ przynajmniej. Albo nie byłoby tych dodatków, bo nikt by ich nie potrzebował. Układy z KOMUCHAMI i wkładanie marionetek typu Donald , nie wyszły gospodarce na dobre.

 • Andrzej
  Andrzej środa, 23 maj 2018 10:45 Link do komentarza

  Paweł, dzięki Wałęsie jest przynajmniej "gospodarka" - jaka by nie była,

 • Mariucha
 • Paweł
  Paweł środa, 23 maj 2018 14:53 Link do komentarza

  Andrzej. Gospodarka z pewnością byłaby silniejsza. Popatrz na Czechy i ich zmiany ustrojowe w tamtym okresie.

 • do czytacz
  do czytacz środa, 23 maj 2018 17:20 Link do komentarza

  A kto ma teraz w szeregach prl-owskiego prokuratora?? Kto 13 grudnia spał do południa?? Kto nie był internowany??
  Burdel po obecnym nierządzie będą sprzątały jeszcze wnuki dzisiejszych nastolatków.

 • rsyiek z klanu
  rsyiek z klanu środa, 23 maj 2018 22:03 Link do komentarza

  Na sali działacze, nowoczesnej, kod, po, sld.

 • Januszek
  Januszek środa, 23 maj 2018 22:13 Link do komentarza

  Najwięcej widzę działaczy SLD. A i oczywiscie niedościgniona w ostatnich czasach w parciu na szklo Pani Fajfer.

 • Wielki Człowiek
  Wielki Człowiek czwartek, 24 maj 2018 07:53 Link do komentarza

  Brawo Panie Prezydencie Wałęsa, trzeba zrobić porządek w Polsce i w Zamościu. Wybory się zbliżają wszystko jasne wnuk z pisu, ostatnie pożegnanie.

 • Wpisz swoją
  Wpisz swoją czwartek, 24 maj 2018 11:27 Link do komentarza

  Kampania buraczana już się zaczęła ? Sami towarzysze

 • do towarzysza buraka
  do towarzysza buraka czwartek, 24 maj 2018 11:58 Link do komentarza

  spójrz w lustro, wypisz, wymaluj: towarzysz-burak :)))

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us