Reklama
Reklama

Z dożywotnim zakazem, poszukiwany listem gończym, uciekał motocyklem

foto: Policja foto: Policja

W policyjnym areszcie przebywa 42-letni mieszkaniec gm. Stary Zamość. Mężczyzna kierując motocyklem nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Jak się okazało ciąży na nim dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a ponadto poszukiwany był listem gończym wydanym przez zamojski sąd.

W niedzielę przed południem, na ul. Legionów  w Zamościu, motocyklista nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Kierujący z pasażerem, kilkanaście kilometrów kontynuował jazdę. W Skierbieszowie na ul. Nadrzecznej porzucił pojazd, a sam pieszo podjął ucieczkę w kierunku pobliskich łąk.

Policjanci zatrzymali uciekiniera w zaroślach. To 42-letni mieszkaniec gm. Stary Zamość. Okazało się, że mężczyzna ma orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a ponadto poszukiwany był listem gończym przez zamojski sąd.

42-latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Motocykl, którym się poruszał zabezpieczono na policyjnym parkingu. Pasażerka - mieszkanka Zamościa, po przesłuchaniu została zwolniona.

Dziś 42-latek usłyszy zarzuty nie stosowania się do policyjnych poleceń dotyczących zatrzymania pojazdu. Zgodnie z kodeksem karnym czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5. 42-latek nie uniknie również odpowiedzialności za wykroczenia. jakich dopuścił się podczas ucieczki.

1 komentarz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us