Reklama
Reklama

Szkolenie na nowej strzelnicy w Mokrem

Ćwiczenia na nowej strzelnicy w Mokrem, foto: materiał nadesłany Ćwiczenia na nowej strzelnicy w Mokrem, foto: materiał nadesłany

W Mokrem powstała nowa strzelnica, którą prowadzi jeden z żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. W miniony weekend żołnierze 25 batalionu lekkiej piechoty w Zamościu odbyli na niej zajęcia strzeleckie. Ponadto na różnorodnych zajęciach doskonalili naukę obsługi radiostacji, zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej, czy też ćwiczyli zagadnienia z zakresu topografii oraz postaw strzeleckich.

Kolejnym miejscem ćwiczeń zamojskich Terytorialsów były kamieniołomy w Józefowie. Wzbudzili przy tym spore zainteresowanie turystów odwiedzających jedną z pereł Roztocza. Gdy inni podziwiali uroki józefowskiego krajobrazu żołnierze 25 blp uczyli i doskonalili się z działań nieregularnych, rozbudowy inżynieryjnej, organizacji wjazdowych punktów kontrolnych oraz zatrzymywania i przeszukiwania tak osób, jak i pojazdów. Józefowskie kamieniołomy okazały się również bardzo dobrym miejscem do realizacji zajęć z taktyki.

Przypominamy, że 25 blp planuje szkolenia podstawowe dla zainteresowanych służbą w WOT. Odbędą się one na przełomie lipca i sierpnia oraz we wrześniu i w październiku w następujących terminach: 28.07-12.08.20 18r.; 08-23.09.2018r.; 13-28.10.2018r. Stały rejon odpowiedzialności 25 blp obejmuje powiaty: zamojski, biłgorajski, hrubieszowski, janowski i tomaszowski. Właśnie na rekrutów z tych terenów liczy dowództwo batalionu.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru do TSW można uzyskać w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Zamościu, ul. Koszary 52, codziennie w godz. od 7.30 do 15.30, kontakt telefoniczny – 261 181 102 lub też z 25 batalionem lekkiej piechoty, tel. 261 181 211.

3 komentarzy

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us