Reklama
Reklama

Miasto kontra "potykacze"

Magistrat zaapelował do usunięcia tablic reklamowych do 27 kwietnia, foto: archiwum, zdjęcie poglądowe Magistrat zaapelował do usunięcia tablic reklamowych do 27 kwietnia, foto: archiwum, zdjęcie poglądowe

Zamojski magistrat apeluje do właścicieli potykaczy, koziołków, sztalug itp. o usunięcie ich z terenów użytku publicznego stanowiących własność miasta. Tego rodzaju tablice reklamowe są zabronione, a mimo to widać je bardzo często, zwłaszcza w obrębie zamojskiej starówki. Miasto zapowiada, że jeżeli reklamy nie znikną, zostaną usunięte przez służby miejskie.

Urząd Miasta wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie. Czytamy w nim, że na zamojskim Starym Mieście ustawiania tzw. potykaczy czy koziołków zabraniają przepisy uchwały Rady Miejskiej dotyczącej miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Zamość. Uchwała zawiera zapis dotyczący zakazu lokalizacji wolnostojących reklam w strefie ochrony konserwatorskiej "A" i "A0".   

Zakaz dotyczy również pasów drogowych. - W przypadku pozostałych obszarów, w szczególności stanowiących pas drogowy uprzejmie wyjaśniam, że stosownie do zapisów ustawy z dnia 21 marca 1985 o drogach publicznych, na zajęcie pasa drogowego niezbędna jest zgoda zarządcy drogi - wyjaśnia Andrzej Zastąpiło, z-ca prezydenta miasta.

Magistrat zaapelował do usunięcia tablic reklamowych do 27 kwietnia. - Po upływie ww. terminu, przed świętami majowymi, stojaki reklamowe zostaną usunięte przez służby miejskie - zapowiada wiceprezydent.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us