Reklama
Reklama

Rodzinny interes. Sprzedawali wodę zamiast oleju napędowego

foto: Policja foto: Policja

Policjanci z Zamościa zatrzymali oszustów, którzy zamiast oleju napędowego sprzedawali wodę. 38-letnia kobieta oraz jej 18-letni syn, usłyszeli już zarzuty. Oszukali co najmniej 13 osób.

- 38-letnia kobieta oraz jej 18-letni syn z gminy Miączyn zostali już przesłuchani. Przedstawiono im zarzuty wprowadzenia w błąd pokrzywdzonych co do zamówionego towaru. W trakcie prowadzonych w tej sprawie działań policjanci udowodnili zatrzymanym dokonanie oszustw na szkodę 13 osób. Są to mieszkańcy okolicznych miejscowości, którzy zostali oszukani przez nieuczciwych sprzedawców na łączną kwotę ponad 20 tysięcy złotych - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

Jak ustalili zamojscy policjanci, zatrzymani jeździli po okolicznych wioskach proponując mieszkańcom sprzedaż oleju napędowego w dużych ilościach za okazyjną kwotę. W swoim asortymencie mieli również olej silnikowy oraz hydrauliczny. Po dokonanych transakcjach okazywało się, że w beczkach zamiast oleju znajduje się woda. W kilku przypadkach nie doszło do przekazania towaru, jednak pokrzywdzeni stracili przekazane oszustom zaliczki.

Prokurator dla 38-latki i jej 18-letniego syna postanowił zastosować środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us