Reklama

Jest stanowisko PLK w sprawie nowego wiaduktu w Zawadzie

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Kilka dni temu pisaliśmy o mieszkańcach Zawady, którzy protestują przeciwko planowanej budowie nowego wiaduktu. Dzisiaj otrzymaliśmy stanowisko Polskich Linii Kolejowych w tej sprawie. Publikujemy je poniżej.

"PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. analizują możliwości zwiększania możliwości sieci kolejowej. Przygotowywane jest obecnie studium wykonalności „Prace na liniach kolejowych nr 69 i 72 na odcinku Rejowiec – Zawada – Zamość Szopinek wraz z budową łącznicy omijającej stację Zawada”. Na etapie studium określona będzie finalna koncepcja i sposób w jaki mogłaby być realizowana. Przede wszystkim zamierzenie planowane jest po istniejącym, starym śladzie, by maksymalnie ograniczyć ingerencje w otoczenie zewnętrzne. Na obecnym etapie analizowane są także uwagi zgłaszane m.in. przez mieszkańców i zainteresowane organizacje" - informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK S.A.

4 komentarzy

 • nieJezdzeKoleja
  nieJezdzeKoleja czwartek, 12 kwiecień 2018 14:10 Link do komentarza

  Telewizji się przestraszyli :)
  Bardzo dobrze, tak trzymajcie i nie dawać się.
  I tak głównie powietrze w tych pociągach wożą.

 • czytelnik
  czytelnik czwartek, 12 kwiecień 2018 17:40 Link do komentarza

  Robić i to szybko by wyjazd z Zamościa PKP do Szczecina to wielki problem

 • Eryk
  Eryk niedziela, 15 kwiecień 2018 09:24 Link do komentarza

  Nic dziwnego, że powietrze wożą jak do Lublina jedzie się ponad 2 godziny a nie jedną. Dlatego potrzebny jest ten wiadukt.

 • J.Jb
  J.Jb niedziela, 16 grudzień 2018 12:58 Link do komentarza

  Trzeba robić ten wiadukt a wstecznictwo tępić wszelkimi możliwymi sposobami.Mała grupka,która hamuje inwestycje,to już powinno być zrobione kilkadziesiąt lat temu.Nikt nie chce w te rejony posyłać taboru bo głębokie zacofanie skutecznie hamuje sens takich działań.Trzeba wreszcie wybudować wiadukt a wkrótce ludzie i tak zapomną,to tkwi w ich psychice,takie protestowanie dla samego protestowania.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us