Reklama

Zwątpiłam w sprawiedliwość Bożą

Opowieść zostanie zilustrowana fragmentami piosenki zamojskiego zespołu Ofensywa Brunetów pt. Czarna złota jesień Opowieść zostanie zilustrowana fragmentami piosenki zamojskiego zespołu Ofensywa Brunetów pt. Czarna złota jesień

„To co przeżyłam i wam opowiem to nie bajka, ani sen, to wszystko działo się naprawdę (...). Przeżywałam strach, cierpienie, niepewność jutra, upokorzenia, a także zwątpienie w sprawiedliwość Bożą” – tak zaczynają się wzruszające wspomnienia Jadwigi Watrakiewicz (z domu Bojanowska) pt. „Opowieść z dzieciństwa, lat młodości, czasu wojny i tuż po wojnie”.

Kobieta żyła podczas niemieckiej okupacji w Zamościu. Po latach rodzina spisała jej wspomnienia (na razie są dostępne tylko w maszynopisie). Wynika z nich, iż pani Jadwiga pomagała podczas wojny miejscowym Żydom. I poniosła za to odpowiedzialność (trafiła m.in. do więzienia na zamojskiej Rotundzie). O tym jak dokładnie wyglądała historia życia pani Jadwigi dowiemy się z reportażu Bogny Bender-Motyki pt. „Rodzina Watrakiewiczów”, który w czwartek (19 kwietnia) zostanie wyemitowany w TVP 3.

Opowieść zostanie zilustrowana fragmentami piosenki zamojskiego zespołu Ofensywa Brunetów pt. Czarna złota jesień. Reportaż rozpocznie się o godz. 18.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us