Reklama

Meleksy i bryczki uporządkowane

Magistat porządkuje melksy, foto: archiwum (zdjęcie poglądowe) Magistat porządkuje melksy, foto: archiwum (zdjęcie poglądowe)

Zamojscy urzędnicy wprowadzają regulamin dla meleksów i bryczek, wykorzystywanych do obsługi ruchu turystycznego na starówce w Zamościu. Magistrat chce w ten sposób uporządkować oznakowanie pojazdów przez identyfikatory, obowiązki przedsiębiorców i warunki dotyczące pojazdów.

Starówkę podzielono na dwie strefy. Pierwsza obejmuje swoim zasięgiem następujące ulice: Grodzka, Żeromskiego, Bazyliańska, Kościuszki, Moranda, Kolegiacka, Kołłątaja, Pereca, Solna, Zamenhofa, Ormiańska, Grecka, Ratuszowa, Plac Wolność, Plac Stefanidesa. Tymi ulicami będą mogły się poruszać meleksy z ważnym identyfikatorem, dorożki mają zakaz. Co ważne, pojazdy (meleksy i dorożki) mają zakaz poruszania się po Parku Miejskim i Zespole Fortecznym. Wyznaczono też specjalne miejsca postojowe (przy ul. Grodzkiej, Moranda i Kościuszki) i zasady korzystania z postoju.

Urzędnicy określili również minimalny czas zwiedzania miasta tymi pojazdami. Zgodnie z regulaminem, przejazd meleksem, jako usługa dla turystów, powinien trwać minimum 20 minut dla strefy pierwszej oraz minimum 40 minut dla strefy pierwszej i drugiej łącznie. Przejazd dorożki w drugiej strefy powinien trwać minimum 20 minut.

W regulaminie czytamy, że do obsługi ruchu turystycznego dopuszcza się dorożki i pojazdy, wykonane fabrycznie i dopuszczone do ruchu po drogach publicznych, sprawne techniczne, wyposażone w niezbędny sprzęt, których wygląd wyróżnia się wysokim poziomem estetyki i czystości. Pojazdy muszą być bezpieczne i odpowiednio oznakowane. W przypadku wyposażenia pojazdu w sprzęt audio, przedsiębiorca zobowiązany jest do odtwarzania nagrań w sposób nie zakłócający spokoju i porządku publicznego.

Projekt regulaminu muszą jeszcze zaakceptować zamojscy radni.

Poniżej mapa obrazująca strefę pierwszą oraz miejsca postojowe dla meleksów.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us