Reklama
Reklama

Zamość: Ochotnicy rozpoczęli szkolenie [ZDJĘCIA]

foto: 25 BLP (materiał nadesłany) foto: 25 BLP (materiał nadesłany)

Około 60 ochotników do Wojsk Obrony Terytorialnej rozpoczęło w sobotę szkolenie podstawowe. Ci, którzy ukończą tzw. "szesnastkę" zasilą szeregi 25 Batalionu Lekkiej Piechoty w Zamościu.

Szkolenie podstawowe prowadzone jest dla osób, które nigdy nie były w wojsku. Ćwiczenia odbywają się na terenie jednostki wojskowej w Zamościu. Szkolenie jest testem kondycji, sprawności, jak również motywacji. Ci, którzy przejdą go pomyślnie, złożą uroczystą przysięgę wojskową 22 kwietnia w Biłgoraju i zasilą szeregi zamojskiego batalionu.

Podczas 16 dni szkolenia największy nacisk położony jest na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki oraz udzielania pierwszej pomocy czy też topografii. Szkolenie taktyczne scala wszystkie inne tematy szkoleniowe, a priorytetem jest szkolenie ogniowe, w tym nauka bezpiecznego i efektywnego posługiwania się bronią. Na zakończenie każdy przejdzie sprawdzian z zakresu wiedzy i umiejętności, jakie nabył podczas ćwiczeń. „Szesnastka” to jednak dopiero początek intensywnej drogi szkoleniowej Terytorialsów.

Poniżej zdjęcia (foto: 25 blp, materiał nadesłany)

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us