Reklama
Reklama

Kukiz’15 zaprezentował osoby odpowiedzialne za wybory samorządowe

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

10 marca w Lublinie odbyło się spotkanie członków oraz sympatyków Ruchu Społecznego Kukiz'15. Zostali zaprezentowani pełnomocnicy powiatowi oraz pełnomocnicy miast, odpowiedzialni za wybory samorządowe w województwie lubelskim.

W roli prelegentów wystąpili posłowie Jarosław Sachajko i Jakub Kulesza oraz przedstawiciel Sztabu Krajowego Kukiz’15 Adam Zieliński. Na liczne pytania zgromadzonych odpowiadał również Wojciech Ulański - Prezes Stowarzyszenia Na rzecz nowej Konstytucji Kukiz'15 okręgu nr 7.

Podczas spotkania Poseł Jarosław Sachajko podkreślał konieczność pobudzenia obywatelskich postaw mieszkańców regionu wśród wszystkich grup społecznych bez względu na wiek, płeć czy przekonania. Poseł Sachajko zwrócił też szczególną uwagę na ogromne doświadczenie zawodowe i życiowe emerytów, którzy mogliby wspomagać wybory samorządowe.

Poseł Jakub Kulesza zaakcentował potrzebę oddolnej identyfikacji i rozwiązywania lokalnych problemów poprzez zaangażowanie różnych grup i osób zainteresowanych działalnością w duchu patriotyzmu na rzecz swojego środowiska czy sąsiedztwa. Z kolei Adam Zieliński podkreślił, że dzięki pracy w terenie wielu zgłaszających się nowych osób, trwa opracowanie celów strategicznych co pozwoli na stworzenie oferty wprowadzenia zmian w samorządach, z którymi Ruch wyjdzie w ogólnopolskiej kampanii samorządowej Kukiz'15.

Prezes Stowarzyszenia Na rzecz nowej Konstytucji Kukiz’15 Wojciech Ulański poradził osobom chcącym wystartować w wyborach samorządowych, że najlepszym przygotowaniem jest rozmowa z mieszkańcami. Nadmienił również, że po zarejestrowaniu się na stronie www.samorzadyzkukizem.pl wszyscy otrzymają projekty do wykonania, które pomogą wypracować konkretne rozwiązania i inicjatywy potrzebne do rozwoju własnych miejscowości, gmin i powiatów.

Podczas debaty niejednokrotnie podkreślano wręcz potrzebę oddolności i transparentności wszelkich działań na rzecz lokalnej społeczności oraz pojawienie się, nie istniejącego do tej pory, ogólnopolskiego ruchu oddolnego, który stwarza możliwość wzięcia odpowiedzialności za swoją gminę czy też powiat, podejmując decyzję o kandydowaniu w wyborach samorządowych z komitetu Kukiz'15.

Do kandydowania z poparciem Kukiz’15 Ruch zaprasza osoby, które mają wiele pomysłów i chcą je realizować.

Podczas spotkania wspomniano również o możliwości rejestracji kandydatów nie tylko poprzez stronę „Samorządy z Kukizem” ale także poprzez kontakt telefoniczny z pełnomocnikami lub z pracownikami biur poselskich posłów na Sejm, Jarosława Sachajko i Jakuba Kuleszy.

Poniżej lista kontaktowa pełnomocników z ramienia Kukiz’15 w naszym regionie.

Województwo lubelskie:
Poseł Jarosław Sachajko,
Poseł Jakub Kulesza

Powiat zamojski:
Tomasz Pitura
tel: 532 332 137

Miasto Zamość:
Waldemar Brzyski
tel: 604 548 050

Powiat biłgorajski:
Artur Dobrowolski
tel: 602 847 114

Miasto Biłgoraj:
Piotr Dziwura
tel: 502 074 499

Powiat tomaszowski:
Wojciech Ulański
tel: 663 615 760

Powiat hrubieszowski:
Józef Baczewski
tel: 510 283 714

Miasto Hrubieszów:
Zbigniew Smal
tel: 662 514 180

Powiat krasnostawski:
Anna Komajda
tel: 663 710 798

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us