Reklama

Zamość: Przebudowa zalewu bez dofinansowania

foto: archiwum foto: archiwum

Projekt Urzędu Miasta w Zamościu dotyczący przebudowy zamojskiego zalewu nie będzie dofinansowany w ramach RPO Województwa Lubelskiego. Prezydent miasta zapowiada, że jeżeli nie uda się pozyskać innych zewnętrznych środków inwestycja zostanie rozpoczęta z własnych środków.

Projekt "Zwiększenie dostępności zalewu miejskiego w Zamościu jako miejsca aktywnej rekreacji w sąsiedztwie zamojskiego zespołu staromiejskiego" o wartości ponad 8 mln.zł. znalazł się na ósmym miejscu w liście ocenionych projektów. Ostatecznie nie został zakwalifikowany do dofinansowania. 

- Ogólnie jest ciężko z pieniędzmi na turystykę. To już trzeci projekt dotyczący zalewu, który nie przeszedł. Oczywiście, będziemy aplikować w kolejnych rozdaniach, jest jeszcze szansa, ale pewnie będziemy musieli rozpocząć tę inwestycję z własnych środków - powiedział nam Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa. - Informacja o wynikach dotarła do nas wczoraj. Dziś przystąpiliśmy do aktualizacji harmonogramu. Prace rozpoczniemy w tym roku, z konieczności będą okrojone - dodaje.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie ruszą prace i o co zostaną okrojone.

4 komentarzy

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us