Reklama

Zderzenie nieoznakowego radiowozu z osobówką. Sprawcami są policjanci

foto: Czytelnik, materiał nadesłany foto: Czytelnik, materiał nadesłany

Policjant kierujący nieoznakowanym radiowozem marki Fiat nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z Mitsubishi. Dwie osoby trafiły do szpitala. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo śledcza.

Do zdarzenia doszło około godziny 12.00 w Sitańcu, na drodze krajowej nr 17.

- Policjant kierujący nieoznakowanym radiowozem marki Fiat Brawo skręcał w lewo na posesję i nie zauważył jadącego z przeciwka samochodu marki Mitsubishi, za kierownicą którego siedział 61-letni mieszkaniec powiatu mazowieckiego. Mitsubishi zjechało do rowu i dachowało - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej jednostki policji. 

Do szpitala przewiezieni zostali dwaj mężczyźni podróżujący Mitsubishi. Na razie nie wiadomo jakie mają obrażenia.

Policjantom nic się nie stało.

- Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi - informuje rzeczniczka. - Na razie sprawca został ukarany mandatem karnym za niezachowanie należytej ostrożności. Jeżeli zdarzenie będzie potraktowane jako wypadek, to odpowie również przed sądem. Jeżeli osoby poszkodowane będą wymagały hospitalizacji dłuższej niż 7 dni, będzie to wypadek, jeżeli krótszej zdarzenie będzie kolizją. Na miejscu jest prokurator i grupa dochodzeniowo śledcza, która zbiera materiał dowodowy. To normalna procedura przy tego typu zdarzeniach - wyjaśnia Dorota Krukowska Bubiło.

Rzeczniczka dodała, że w jednostce policji będą również prowadzone wewnętrzne czynności wyjaśniające zdarzenie.

12 komentarzy

  • art
    art poniedziałek, 05 marzec 2018 15:06 Link do komentarza

    Zatrzymać prawo jazdy!! przecież to jest rażące zagrożenie bezpieczeństwa!! Nagminne jest zabieranie prawka za drobną stłuczkę a tu 2 osoby w szpitalu i tylko mandat!!! Kierowca pojazdu uprzywilejowanego a odwala takie coś?

  • Jan
    Jan poniedziałek, 05 marzec 2018 15:12 Link do komentarza

    Zatrzymać prawo jazdy! Tak jak mówi "art". Koniecznie.

  • ojtam
    ojtam poniedziałek, 05 marzec 2018 15:35 Link do komentarza

    Do komisu jechali:)

  • gaga
    gaga poniedziałek, 05 marzec 2018 15:40 Link do komentarza

    mandat za wypadek? kto pisze takie artykuly? musiala to byc kolizja!

  • milicjant
    milicjant poniedziałek, 05 marzec 2018 15:41 Link do komentarza

    http://ezamosc.pl/region/item/1958-18-latka-spowodowala-wypadek-stracila-prawo-jazdy

    Zatrzymać prawo jazdy.

  • do gaga
    do gaga poniedziałek, 05 marzec 2018 15:57 Link do komentarza

    przecież rzeczniczka tłumaczy, że nie wiadomo czy to będzie kolizja czy wypadek, zależy od tego ile dni spędzą w szpitalu poszkodowani

  • Mateusz
    Mateusz poniedziałek, 05 marzec 2018 16:30 Link do komentarza

    Chcieli łajdaki suszyc xd czesto tam stoją:) Karma wraca :)

  • Justus
    Justus poniedziałek, 05 marzec 2018 20:15 Link do komentarza

    Na całym świecie przy takich uszkodzeniach pojazdów byłoby to zakwalifikowane jako "wypadek". Tylko u nas będzie "kolizja" (kolizja w wyniku której jeden samochód ma całkowicie rozbity przód a drugi leży w rowie kołami do góry....tak to tylko drobna "polska kolizja"). :)) Ot takie prawo i taka jego wykładnia robiona z doskoku i "z czapy":))

  • zukosa
    zukosa wtorek, 06 marzec 2018 00:05 Link do komentarza

    a ty zapewne byłaś na "całym świecie"? :D

  • halo
    halo wtorek, 06 marzec 2018 01:04 Link do komentarza

    Była wszedzie,ale mandat dostała w sitańcu za szybką jazdę. Wielu głośno krzyczy ciekawe czy tacy mądrzy jak mandat podpisujecie...:)

  • ADAM
    ADAM wtorek, 06 marzec 2018 11:18 Link do komentarza

    PRAWKO ZABRAC

  • ten
    ten wtorek, 06 marzec 2018 14:54 Link do komentarza

    taaa, za moment okaże się, że jechali na włączonych sygnałach świetlnych i dźwiękowych, już gdzieś przerabialiśmy ten temat... ;)