Reklama

Reklama

Jacnia: Stróże prawa przypominali o bezpieczeństwie

Policjanci informowali miłośników zabaw na śniegu jak bezpiecznie zachowywać się na stokach, foto: Policja Policjanci informowali miłośników zabaw na śniegu jak bezpiecznie zachowywać się na stokach, foto: Policja

Pogoda sprzyja miłośnikom sportów zimowych. Policjanci z zamojskiej komendy odwiedzili stok narciarski w Jacni. Sprawdzili, czy uczestnicy zimowego szaleństwa, zarówno dzieci, jak i dorośli, znają podstawowe zasady bezpiecznego zachowania na stoku.

W piątek policjanci z zamojskiej komendy odwiedzili stok narciarski w Jacni.

-W ramach akcji Biura Prewencji Komendy Głównej Policji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” informowali miłośników zabaw na śniegu jak bezpiecznie zachowywać się na stokach. Przypominali o obowiązku jeżdżenia w kasku (do 16 roku życia) oraz o zakazie uprawiania narciarstwa lub snowboardingu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających. Rozdawali również informatory zawierające Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej oraz numery telefonów ratunkowych - wylicza Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

Mundurowi przypomnieli również o konkursie plastycznym realizowanym pod hasłem „Stok nie jest dla bałwanów” skierowanym do dzieci i młodzieży. Uczestnictwo w konkursie jest bardzo proste: wystarczy wykonać pracę plastyczną (dowolną techniką rysunkową, malarską lub przy użyciu programów komputerowych) i wysłać ją na adres Komendy Głównej Policji. W konkursie wezmą udział prace nadesłane do dnia 5 marca 2018r. Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia można znaleźć na internetowej stronie: policja.pl.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us