Reklama

Zamość: Taksówki do kontroli

Taksówki do kontroli, foto: archiwum, materiał poglądowy Taksówki do kontroli, foto: archiwum, materiał poglądowy

Zamojski Urząd Miasta zapowiada kontrolę przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w zakresie zarobkowego przewozu osób TAXI. W tym roku zaplanowano kontrolę w 16 firmach.

Zgodnie z przepisami określonymi w ustawie – o transporcie drogowym, organ udzielający licencji na wykonywanie zarobkowego przewozu osób TAXI , obowiązany jest przeprowadzać kontrolę co najmniej raz na 5 lat.

- W 2018 przeprowadzenie kontroli zaplanowano u 16-tu przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w zakresie zarobkowego przewozu osób TAXI. Ogólnie zostanie wszczętych i przeprowadzonych 42 postępowań kontrolnych. Aktualnie, zgodnie z procedurami określonymi w ustawie – o swobodzie działalności gospodarczej, zostało wszczęte i jest prowadzone postępowanie kontrolne w 7 przedsiębiorstwach, posiadających wydane przez Prezydenta Miasta Zamość licencje TAXI - informuje Marek Gajewski, rzecznik prezydenta miasta. 

Przedmiotem kontroli jest sprawdzenie czy przedsiębiorca spełnia wymogi ustawowe będące podstawą do wydania licencji i wykonywania transportu drogowego taksówką. Mowa tu o: niekaralności, braku przeciwwskazań lekarskich i psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy, zatrudnianiu kierowców spełniających ustawowe wymogi- takie same jak przedsiębiorca, warunkach technicznych pojazdu przeznaczonego do przewozu osób, czy ciągłości świadczenia usług przewozowych osób TAXI ( z przerwą nie dłuższą niż 6 m-cy).

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us