Reklama
Reklama

Lekarzu, przygotuj się na e-zwolnienia

ZUS zaprasza lekarzy na szkolenia, foto: archiwum ZUS zaprasza lekarzy na szkolenia, foto: archiwum

Jeszcze tylko przez kilka miesięcy lekarze będą mogli wystawiać chorym zwolnienia na papierowych drukach. Od lipca wszystkie zwolnienia lekarskie mają być przesyłane przez internet. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca medyków, żeby nie czekali na ostatni dzwonek i już teraz zaprasza ich na szkolenia. Najbliższe odbędą się w Inspektoracie ZUS w Zamościu 19, 23 i 31 stycznia.

Rozpoczynają się o godz. 10.00. Na stronie internetowej instytucji można też znaleźć terminy konsultacji na kolejne miesiące.

- Podczas szkoleń pracownik ZUS wyjaśni lekarzom, jak krok po kroku wystawić i podpisać elektroniczne zwolnienie oraz co robić w nietypowych sytuacjach, np. gdy trzeba anulować zwolnienie albo wypisać je podczas wizyty domowej. Opowie też o nowym rodzaju podpisu elektronicznego dla lekarzy. Tak zwany certyfikat ZUS jest podpisem wygodnym, bezpłatnym i można go uzyskać przez internet. W trakcie szkolenia będzie można zarejestrować się w Platformie Usług Elektronicznych ZUS, która służy m.in. do wystawiania elektronicznych zwolnień. Do rejestracji w portalu trzeba mieć przy sobie dowód tożsamości - informuje Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim

Szkolenia odbędą się w siedzibie zamojskiego ZUS przy ul. Kiepury 2. Zapisy pod numerem telefonu 84 639 60 95 oraz e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegóły na stronie www.zus.pl w zakładce „Wydarzenia i szkolenia”.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us