Reklama
Reklama

Zamość: Więcej urodzeń, małżeństw i zgonów

Zamość: Więcej urodzeń, małżeństw i zgonów

Urząd Stanu Cywilnego w Zamościu podsumował ubiegły rok. Z przesłanych danych wynika, że odnotowano niewielki wzrost urodzeń i małżeństw. Więcej było też zgonów.

Ze statystyk wynika, że liczba zgonów wzrosła. W 2016 roku odnotowano 1462 zgonów, w 2017 o 33 więcej.

Wzrosła też liczba urodzeń. W Urzędzie Stanu Cywilnego w Zamościu zarejestrowano w ubiegłym roku 1713 nowych obywateli, w tym 224 przyszło na świat za granicą. W porównaniu z 2016 r. urodziło się więcej o 51 więcej dzieci. 

Wśród najpopularniejszych imion nadawanych w ubiegłym roku chłopcom prowadzą Szymon, Jakub, Mikołaj i Antoni. Dziewczynki rodzice najczęściej nazywali Hanna, Zuzanna, Maja i Julia.

USC zarejestrował też 572 małżeństwa, to więcej o 45 w porównaniu do 2016 roku. W 2017 zawarto 197 ślubów cywilnych i 320 konkordatowych, pozostałe 55 to związki zawarte za granicami kraju. Liczba rozwodów to 171.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us