Reklama
Reklama

Krwawa bitwa w Gminie Zamość

Bitwa już trwa od 13 sierpnia 2017 r., foto: materiał nadesłany Bitwa już trwa od 13 sierpnia 2017 r., foto: materiał nadesłany

W Gminie Zamość trwa "krwawa" bitwa, w której stawką jest życie i zdrowie osób potrzebujących ... krwi. Obecni i przyszli krwiodawcy Gminy Zamość mogą wziąć udział w tym nietypowym konkursie, oddając krew podczas czterech akcji poboru krwi, które odbędą się w tym roku w różnych wsiach Gminy.

"Jedyną fabryką krwi jest ludzki organizm - tylko zdrowy dorosły człowiek jest źródłem tego bezcennego leku!" - w myśl tego hasła powstała inicjatywa mająca na celu zmotywowanie mieszkańców Gminy Zamość do wzięcia udziału w Bitwie Sołectw, organizowanej przez Samorząd Gminy Zamość, Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy Zamość oraz Zarząd Gminny Związku OSP RP w Zamościu. Konkurs nazywa się „Bitwa sołectw – do ostatniej kropli krwi”, a wygra sołectwo, którego mieszkańcy oddadzą najwięcej krwi. Przewidziane są atrakcyjne nagrody zespołowe i indywidualne, ufundowane przez Wójta Gminy Zamość.

Akcje odbędą się:

1. 11 lutego 2018 - Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość w Wysokiem.

2. 13 maja 2018 - Szkoła Podstawowa w Żdanowie.

3. 12 sierpnia 2018 - świetlica sołectwa Mokre.

4. 18 listopada 2018 - świetlica sołectwa Zawada.

Bitwa już trwa od 13 sierpnia 2017 r., czyli od Akcji Poboru Krwi w Mokrem i obejmie też w/w cztery tegoroczne akcje oddawania krwi. Każdy krwiodawca z Gminy Zamość może też w ramach "Bitwy" oddać krew w stacjonarnej stacji Centrum Krwiodawstwa przy Szpitalu im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, ale wówczas trzeba dodatkowo poprosić obsługę o specjalny formularz "Bitwy Sołectw - do ostatniej kropli krwi" (podczas akcji na terenie Gminy Zamość nie trzeba o tym pamiętać).

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us