Reklama

Zamość: Radni PiS chcą tańszych biletów

Radni na poniedziałkowej konferencji prasowej zapowiedzieli, że podjęli już działania, aby projekt uchwały ponownie trafił na obrady sesji, foto: materiał nadesłany Radni na poniedziałkowej konferencji prasowej zapowiedzieli, że podjęli już działania, aby projekt uchwały ponownie trafił na obrady sesji, foto: materiał nadesłany

Radni Zamościa z klubu Prawa i Sprawiedliwości ponownie przedstawili projekt uchwały w sprawie obniżenia cen biletów komunikacji miejskiej, a także poszerzenia kręgu osób, które mają uprawnienia do bezpłatnych przejazdów. Projekt, podczas listopadowej Sesji Rady Miasta został zdjęty z porządku obrad.

- W naszej opinii, a także mieszkańców miasta, jak i okolic, zachowanie radnych głosujących za zdjęciem projektu uchwały z porządku obrad szkodzi lokalnemu społeczeństwu, gdyż pozbawia ich nie tylko darmowych przejazdów, ale także pozbawia korzystania z obniżenia cen biletów w określonym terminie, gdyby uchwała weszła w życie po głosowaniu  w miesiącu listopadzie - informują radni klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Radni na poniedziałkowej konferencji prasowej zapowiedzieli, że podjęli już działania, aby projekt uchwały ponownie trafił na obrady sesji. - W dniu dzisiejszym ponownie kierujemy do Przewodniczącego Rady Miasta Zamość pismo o podjęcie niezbędnych czynności w kierunku skierowania projektu uchwały pod obrady sesji grudniowej Rady Miasta prosząc o uwzględnienie wypowiedzi Prezesa MZK odnoszącej się do skutków finansowych, którą to Pan Prezes już publicznie artykułował radnym na ostatniej Komisji Budżetu - informują radni.     

Zgodnie z projektem, bilety jednorazowe w strefie pierwszej miałyby kosztować 2 złote i 20 groszy. To o 50 groszy mniej od obecnej ceny. Z kolei bilety ulgowe miałyby być tańsze o 25 groszy. Ich cena wynosiłaby złotówkę i 10 groszy. Według projektu, mieszkańcy zapłaciliby także mniej za bilety czasowe jednogodzinne, nie 3 a 2,5 zł oraz 1,25 a nie 1,50 w przypadku biletów ulgowych. Projekt zakłada też bezpłatne przejazdy dla osób po 60. roku życia.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us