Reklama

Reklama

Noga z gazu! Jechał 131 km/h w Zamościu

Jechał 131 km/h w Zamościu, foto: archiwum Jechał 131 km/h w Zamościu, foto: archiwum

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym odpowie 33-letni mieszkaniec Zamościa. Mężczyzna pędził volkswagenem po ul. Legionów aż 131 km/h.

- W poniedziałek policjanci z zamojskiej drogówki na ul. Legionów dokonali pomiaru prędkości kierującemu pojazdem marki Volkswagen. Miernik prędkości odnotował zapis 131 km/h na odcinku drogi, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 70 km/h. Mundurowi za pomocą latarki nadali kierującemu wyraźny sygnał do zatrzymania się. Jednak kierowca zignorował polecenie policjanta i przejechał obok radiowozu. Policjanci ruszyli za kierowcą, nie tracąc go z pola widzenia. Kierowca volkswagena widząc radiowóz wysyłający sygnały świetlne i dźwiękowe po kilkuminutowym pościgu zrezygnował z dalszej ucieczki i zatrzymał się. Jak się okazało kierujący volkswagenem 33-letni mieszkaniec Zamościa nie posiadał prawa jazdy. Za przekroczenie liczby punktów karnych starosta wystosował wniosek o sprawdzenie jego kwalifikacji - informuje Dorota Kurkowska Bubiło z zamojskiej policji.  

Z ustaleń Policji wynika, że 33-latek jest fanem szybkiej jazdy. W przeszłości kilkakrotnie był już karany za przekraczanie dozwolonej prędkości.

- Za kontynuację jazdy pomimo polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego wydanego przez uprawnioną do kontroli drogowej osobę 33-latek odpowie przed sądem. Zgodnie z prawem czyn taki jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. To nie koniec odpowiedzialności kierowcy volkswagena, odpowie także za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, jak również zostanie skierowany wniosek do starosty o wydanie decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy - wyjaśnia Dorota Kurkowska Bubiło.

3 komentarzy

 • art
  art środa, 06 grudzień 2017 14:28 Link do komentarza

  Skoro teraz Starosta zatrzymał mu prawko to jak może zrobić to drugi raz? :D

 • Ja
  Ja czwartek, 07 grudzień 2017 06:40 Link do komentarza

  Po prostu starosta nie pozwoli mu zrobić prawka w ciągu min. 10-15 lat, za ponownie taki wyczyn będzie go już surowiej ukarany, czekamy na to

 • na 6 miesięcy
  na 6 miesięcy czwartek, 07 grudzień 2017 11:20 Link do komentarza

  do pierdla. Innej rady nie ma

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us