Reklama

Reklama

SLD chce cofnąć ustawę dezubekizacyjną. Zbiera podpisy m.in. w Zamościu

SLD chce cofnąć ustawę dezubekizacyjną. Zbiera podpisy m.in. w Zamościu

Zamojska lewica rozpoczyna zbieranie podpisów pod projektem obywatelskim cofającym zmiany wprowadzone przez ustawę zwaną "dezubekizacyjną". Działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej uważają, że uchwała "w sposób niezgodny z Konstytucją i obowiązującym prawem, odebrała emerytury i renty funkcjonariuszom Rzeczypospolitej Polskiej".

"Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych Rzeczypospolitej Polskiej wspólnie z Sojuszem Lewicy Demokratycznej zwraca uwagę Państwa na los osób dyskryminowanych, pomawianych, szkalowanych i skrzywdzonych - ustawą z dnia 16.12.2016 r., zwaną „dezubekizacyjną”, która w sposób niezgodny z Konstytucją i obowiązującym prawem, odebrała emerytury i renty funkcjonariuszom Rzeczypospolitej Polskiej, którzy poświęcili swoje życie w służbie Narodu, Wolnej Polski i Polaków, którym nie udowodniono żadnego naruszenia prawa i etyki zawodowej, a świadczenia emerytalno – rentowe nabyli na mocy prawnych orzeczeń za uczciwą służbę w III RP, w takich organach jak; Policja, CBŚ, CBA, Straż Graniczna itp." - czytamy w komunikacie prasowym.

W Zamościu podpisy poparcia zbierane będą od poniedziałku (4 grudnia) w siedzibie  Sojuszu Lewicy Demokratycznej przy ul. Sadowej 6 (Ip) w Zamościu. Dyżury w godzinach od 15-17 pełnić będą Radni Rady Miasta, członkowie Zarządu Miejskiego SLD oraz Radca Prawy.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us